Новини з 1996 року

Неочікувано. Президент новий, корупцію побороли. А Нацгвардія все одно кременчуцькі КрАЗи не купує

Олександр Курилов 19 серпня 2019 10:50 287 0

Попри те, що в Україні не так давно відбулися вибори Президента та нардепів і нині в нас старий міністр МВС Аваков оголосив нову боротьбу корупції, для Кременчука – нічого не змінилося. Навпаки, для промисловості нашого міста стало ще гірше, ніж було до останніх виборів.

Мова про український вантажний автомобіль КрАЗ, який виробляється на Кременчуцькому автозаводі.

Ще не так давно кременчуцьке підприємство в конкуренції з черкаським «Богданом» випускало свої автомобілі для ЗСУ. Зокрема, для Міноборони (меншу частку, більшу – «Богдан» на базі «МАЗів» з російськими двигунами ЯМЗ).

Протилежна картина було з іншим великим покупцем – Нацгвардією. НГУ купувала більше кременчуцьких КрАЗів з китайськими двигунами, але менше МАЗів.

Й останнє повідомлення з цього напередодні позачергових виборів народних депутатів виголошував власник Кременчуцького автозаводу, вже колишній нардеп Костянтин Жеваго.

Він буквально розносив у пух і прах колишнього президента України Петра Порошенка, зокрема за корпорацію «Богдан», який продавав для ЗСУ білоруські МАЗи.

Відповідно, ще напередодні останніх виборів у парламент власник ПАТ «АвтоКрАЗ» висловлював упевненість, що все зміниться.

Слід сказати, що чоловік був правий – усе справді змінилося, але не в той бік, як думав український олігарх.

Це останнє повідомлення українських ЗМІ, зокрема «Промислового порталу», - «Національна гвардія закупить 25 вахтових МАЗів».

Таке повідомлення  оприлюднене ще 12 серпня й говориться в ньому про таке.

«Національна гвардія України оголосила тендер на закупівлю спеціалізованих вахтових автомобілів на шасі МАЗ (або аналога, хоча спочатку хотіли лише МАЗ) майже на 63 млн грн.

До шасі висуваються такі вимоги: безкапотна 2-3-місна кабіна, колісна формула 4х2, колісна база не менше 4 100 мм, монтажна довжина рами не менше 5 800 мм, двигун потужністю не менше 130 к. с. стандарту Євро-2 або вище, вантажопідйомність не менше 5450 кг, повна маса не більше 10 100 кг, об’єм паливного бака не менше 200 л, розмір коліс не менше R20…»

Очікувана вартість контракту - 62 810 000 гривень. Початок аукціону - 12 серпня.

«Варто зауважити, що спочатку технічне завдання містило прямі вимоги на марку автомобіля – МАЗ-5340, але після кількох скарг учасників до нього були внесені зміни.

Зокрема в одній зі скарг зазначається, що «вимоги значно завищені та наближені до єдиного на ринку автомобіля з такими параметрами, а саме автомобіля МАЗ 5340 євро 2 з двигуном ЯМЗ (що знаходиться в санкційному списку як товар виробництва Російської Федерації)», - зазначають у своєму повідомленні столичні репортери.

Інше, про що вони додають, – «…Причому минулого місяця Національна гвардія в рамках Державного оборонного замовлення автомобілів на 2019 рік закупила 16 вантажівок підвищеної прохідності на шасі МАЗ-5302 в компанії ТОВ «Спец-Ком-Сервіс» за 30,45 млн грн, згідно з держконтрактом №125/ВЗЗ-2019».

Слід додати, що умови тендера з самого початку були прописані під купівлю МАЗів. І з цього приводу адміністрація Кременчуцького автозаводу навіть просила змінити умови конкурсу.

Зокрема, прописати, що на тендер можна виставляти капотні автомобілі, а не тільки безкапотні МАЗи.

Інше, що дивувало всіх, – це вимоги організаторів Нацгвардії  на "Прозорро" до вантажівок за екологічними стандартами.

І мова в цих стандартах ішла про Євро 2 та визначену потужність двигунів, при тому, що Кременчуцькі КрАЗи випускаються за стандартами Євро 5.

Втім усе вже не має значення. Тендер відбувся, й Кременчуцький автомобільний завод на ньому пролетів.

Кременчуцька пропозиція до Нацгвардії – купити в ПАТ «АвтоКрАЗ» вантажівки за ціною 49 600 000,00 тисяч гривень, виявилася другою.

А на першому місці – підприємство «ПрАТ Нафтоавтоматика» з ціною 47 220 000 за  25 вантажівок, тобто на 2,4 мільйона гривень дешевше, ніж пропонували виробники Кременчука.

З чим саме виграли конкуренти Кременчуцького автозаводу, вони не приховують.

У гарантійному листі від «Богдан Автотрейд», переможець тендера на сайті Прозорро зазначає, що компанія готова поставити 25 військових авто для Нацгвардії, виготовлених на шасі  китайського авто JAC N120.

Далі ж, певно, слід було згадати все, що в Україні говорили про національних виробників і запитати в представників адміністрації Кременчуцького автозаводу – чому зібрані в Черкасах «Богдани» вже не білоруського, але китайського походження виявилися дорожчими кременчуцьких КрАЗів на сто тисяч гривень кожен?

І головне запитання – що далі?

На фото – китайське авто, 25 штук яких через корпорацію «Богдан»  буде поставлено Нацгвардії

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

І раком ставитиме, і барин народу. Як депутат міськради Денис Терещенко поспілкувався з людьми. Відео 27 0
Мелодія металу: кременчуцький коваль Геннадій Сметанко презентував новий витвір мистецтва. ФОТОрепортаж 82 0
У Кременчуці відкрили стелу, присвячену Герою Небесної Сотні Ігорю Сердюку. ФОТОрепортаж 252 0