Новини з 1996 року

Необґрунтовані та не в інтересах громади: активісти проаналізували рішення сесії міськради

Ксенія Омельченко 12 жовтня 2018 12:05 341 0

Аналіз матеріалів сесії міськради, що розпочалася 11 жовтня, провели учасники громадської організації "Кременчуцький антикорупційний центр".

У наданих матеріалах активісти помітили чотири порушення.

Перше порушення стосувалося несвоєчасного подання 5 додаткових питань, що були внесені на розгляд депутатських комісій і сесії депутатів в один день. Хоча, за Законом України, проекти нормативно-правових актів, рішення органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються не пізніше як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.

В іншому рішенні, розробником якого виступив Олександр Головач,  активісти помітили відсутність правових підстав та перевищення повноважень місцевого самоврядування. Мова про додаткове питання "Про звернення депутатів Кременчуцької міськради щодо тимчасової заборони виробництва технічного вуглецю ПрАТ "Кременчуцький завод технічного вуглецю" та ініціювання анулювання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами".

Як повідомляють "антикорівці", посилаючись на 2 п. 7 ч. 4 ст. ЗУ "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", міськрада не може анулювати дозвільні документи підприємства. Бо для цього має бути зафіксовано порушення заводом вимог законодавства, і тільки після цього дозвільний орган, а не депутати, може видати припис для усунення порушень за певний проміжок часу.

Цього припису або ж протоколу відповідної комісії за результатами аналізу атмосферного повітря або документально зафіксованого порушення в преамбулі вказаного проекту рішення не було. А отже, на думку активістів, у рішенні відсутня правова підстава вважати, що саме господарська діяльність заводу техвуглецю є причиною забруднення атмосферного повітря в Кременчуці.

Більше того, в самому зверненні за суб'єктивною думкою розробника проекту Головача зазначається, що в Кременчуці лише ПрАТ "Кременчуцький завод технічного вуглецю" є порушником екологічного законодавства.

Помітили порушення активісти й у сумнозвісних питаннях №№ 34, 35, 36, що стосувалися реорганізації стоматологічних поліклінік у Кременчуці. У цих питаннях, на думку "Кременчуцького антикорупційного центру", передбачено знищення комунальної доступної стоматологічної служби в місті Кременчуці. На думку активістів, проекти рішень Максима Середи, підготовлені всупереч і не в інтересах територіальної громади, що суперечить обов'язкам і присязі депутата Кременчуцької міськради неухильно захищати інтереси територіальної громади міста (ст. 7, 38 Регламенту Кременчуцької міськради VII скликання). 

Крім того, згідно зі Статутом, новостворене "Комунальне некомерційне медичне підприємство "Кременчуцький міський стоматологічний центр" передбачено визначити закладом охорони здоров'я - комунальним унітарним неприбутковим підприємством, що надає медичну допомогу на території міста Кременчука. Тобто нині діючі комунальні госпрозрахункові стоматполіклініки №№2, 3 будуть реорганізовані на абсолютно дотаційний комунальний заклад для обслуговування лише пільгових категорій громадян.

Здивувало активістів і питання №47 "Про надання згоди комунальному підприємству "КПС ШРБУ", пунктом 1 якого передбачено надати згоду на отримання кредитної лінії у фінансовій установі на три роки лімітом 12 млн грн на поточний ремонт проходів та проїздів міста. При цьому в проекті рішення не вказнано:

- граничної річної відсоткової ставки за користування вказаними запозиченнями;
- перелік майна комунальної власності, яка підлягає заставі, із зазначенням його вартості;
- шляхи забезпечення виконання зобов'язань комунальним підприємством з повернення та обслуговування кредитної лінії відповідно до умов договору. 

Це вже другий кредит за останні два роки, адже у червні 2017 року ШРБУ вже отримувало кредит у 20 млн грн. І тут активістів дивує, яке ж майно ШРБУ відповідає загальній сумі запозичення у 32 млн грн? 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись