Новини з 1996 року

Немає грошей на МРТ? Піди зроби собі рентген. Мер Малецький про нові принципи міської медицини

Олександр Курилов 22 квітня 2018 10:54 1010 0

Надалі всі мешканці міста, які ходять у своїх справах невідомо куди, можуть вибрати час і зробити собі рентген за 350 гривень.

Натомість тим, кого в лікарню "Кременчуцька" (Третя міська лікарня) швидка привезе з переломами, такий  рентген постраждалому робитимуть безкоштовно, якщо він потрапить у число тих 50-ти, кому даватимуть  соціальні талончики.

А взагалі в місті Кременчуці з його бюджетом у два мільярди гривень  немає 4 мільйонів гривень, аби придбати собі бюджетний рентген-апарат. А якщо на все в мера Малецького гроші є, а на допомогу кременчужанам немає, то для таких випадків є заступник мера Ольга Усанова.

Бо тільки вона може рекламувати на 120 відсотків приватний бізнес у бюджетній лікарні, що й було цієї п’ятниці, коли пані Ольга рекламувала приватний рентген у Третій міській лікарні.

Це традиційний кременчуцький прецедент, зміст якого – мер Малецький не фінансує хоча б мінімальні потреби в діагностиці в наших медичних закладах. Натомість комунальні лікарні віддають бізнесу, пов’язаному з самими градоначальниками.

І мова про лікарню "Кременчуцька", де наші батьки міста зуміли на першому поверсі розмістити спочатку кабінет флюорографії, далі йде рентгенкабінет бюджетний, а за ним такий же рентгенкабінет, але приватний. Тобто рентгену мало не буде.

Це прес-конференція міського голови Кременчука Віталія Малецького минулої п'ятниці, на якій він розповідав про свої досягнення – про те, як йому вдалося підвищити вартість рентгенівського обстеження всемеро.

Тож якщо раніше за знімок на бюджетному рентгенапараті потрібно було віддати 50 гривень, то на такому ж бізнесовому обладнанні все це коштуватиме 350 грн.

Інше,  про що розповів міський голова, – відтепер доступ до рентгену буде вільним і кожен, кому більше нічого робити, може прийти й зробити собі знімки рук чи ніг.

І таких дурниць, що в міста немає 5 мільйонів гривень при мільярдному бюджеті, аби купити собі аналогічне  обладнання для лікарні, й про те, що кожен бажаючий може прийти й зробити собі рентген, наш градоначальник оприлюднював одну за одною.

І говорив він так, аж поки йому самому стало смішно. Однак врешті-решт резюме Малецького таке.

Перше – він вивчить цю тему й подивиться, що дешевше – купити такий бюджетний рентгенапарат чи просто оплачувати за людей надання їм цих медичних послуг.

І це – прогрес. Але далі є інше – найбільше лікарняне відділення в Кременчуці – це неврологія в Першій міській лікарні. Там пацієнтів більше, ніж будь-де.

І невропатологи цього відділення, звісно, можуть дуже багато, але не все.

Їм для точної діагностики хвороби пацієнта потрібні результати МРТ, й рентген тут не допоможе. Однак саме обстеження – дуже дороге й от що з цим робити - на це запитання відповіді немає.

Немає, бо, на відміну від Полтави, де все це є і приватне, й бюджетне у тих же міських лікарнях, нам до цього – як до Києва пішки. Бо в нас є гроші на все – тролейбуси, кабінети, квіти, розпил дерев, але на людей, як завжди, не вистачає.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись