Новини з 1996 року

Негативного впливу від відміни державного регулювання цін не помітила заступник міністра агрополітики

Марина Баніт 09 січня 2017 13:13 712 0

 «Станом на сьогодні можемо стверджувати, що негативного впливу від відміни державного регулювання цін ми не отримали, ціни на деякі товари підвищились від 1 до 4% у зв’язку з сезонністю. Ми не вбачаємо різкого коливання цін, передумов для цього немає», - зазначила заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова, про що й розповідається на офіційному сайті міністерства.

 «У порівнянні з минулим роком динаміка зміни цін в Україні на продукти харчування не змінилася. А за деякими групами товарів відбулося навіть зменшення. Так, знизилися ціни на деякі овочі, макаронні вироби, рис та цукор», - вважає вона.

«Значним було підвищення цін лише на молочну групу, але це сезонний фактор. Тому що взимку не вистачає якісної сировини і сировини як такої.  Більше того, молочний ринок, як і будь-який продовольчий ринок, прив’язаний до глобального ринку. Тобто на світовому ринку зростають ціни на молоко та молочні продукти і відповідним чином реагують ціни на українському ринку».

Також вона відзначила цікавий факт, що динаміка цін у цілому на продовольчий кошик показала, що зростання склало 9,5%.

Разом з тим Олена Ковальова повідомила, що наприкінці січня, за дорученням Віце-прем’єр-міністра Степана Кубіва, буде створено потужну робочу групу під головуванням Мінекономіки. Її завданням буде оцінка експерименту щодо відміни держрегулювання цін на продукти та опрацювання можливих шляхів з врегулювання або подальшої дерегуляції на ринку.

Інакше кажучи, влада кинула напризволяще ціноутворення у державі, а ось тепер тільки вони збираються утворити ще й комісію з питання того, чи виживають українці за такими цінами, чи, може, ще жару додати. Варто зазначити, що українці дійсно живучий народ, тож політиків і міністрів дуже дивує, де ж межа терпіння у людей, невже так багато незручностей їм можна спричиняти і так довго вони скорятимуться під здирництво.

Міністри спочатку кидають народ, а потім аналізують, чи «ще не вмерла Україна?» І що ж з цим робити? Міністри звітують, що в державі все спокійно, все іде за планом. І дійсно, чого так важко дихається громадянам? Міністри ж не винні... Гречка - 25 грн., хліб - від 7 грн., яйця - 23 грн. за десяток... А вони тільки наприкінці січня створять комісію для перевірки  наслідків своєї бездіяльності, але таке передчуття, що вона спеціально буде створена для надання заспокійливого – дезінформації про дійсні справи.

А наразі підприємства, магазини вже піднімають ціна на товари та послуги, бо кладуть зарплату 3200 грн. на плечі покупця, утворюється замкнуте коло. І як можна без державного регулювання цін це коло розірвати - ніхто не знає, а депутатам і міністрам до того байдуже.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 174 0
Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж 560 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО 690 0