Новини з 1996 року

Нечесні субсидії: українці почали масово здавати своїх сусідів

Валерія Макряшина 11 грудня 2018 09:50 1612 1

Безплатна гаряча лінія Мінсоцполітики працює з жовтня. Набравши номер, кожен може поскаржитися на те, що йому неправомірно відмовили в призначенні субсидії, чи повідомити, що знайомі незаконно отримують державну допомогу.

Третина дзвінків стосуються саме останнього.

"Із жовтня на гарячу лінію вже надійшов 3871 дзвінок про порушення норм чинного законодавства, пов'язаних із призначенням житлових  субсидій та соціальних виплат, – розповідає Віталій Музиченко, генеральний  директор Директорату сім'ї та соціальної підтримки Мінсоцполітики. –  Багато скаржників вважають, що сам факт непризначення житлової субсидії є порушенням (навіть якщо вони не мають права на допомогу за новими правилами). Близько 30 % додзвонювачів інформують про незаконне призначенення житлових  субсидій сусідам чи знайомим. Загалом маємо близько 500 повідомлень про порушення, нині їх перевіряють. Інформацію від додзвонювачів  ми передаємо до регіональних структурних підрозділів із питань соціального захисту населення. Деталі таких повідомлень не розголошуємо".

Зі слів пана Музиченка, Мінсоцполітики виявляє шахрайство з субсидіями і завдяки єдиному реєстру субсидіантів. Так, наприклад, виявили осіб, що оформляли субсидії на кілька адрес, а також громадян, які не декларували доходів, хоча працювали. Серед незаконних  одержувачів субсидій є і мери великих міст, і мешканці елітних  будинків та квартир.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Саша Виноградов 02.02.2019 14:03

Настоящие ШахраИ в тюрьме не сидели и не сидят . А один из них говорил мне по телефону - этот факт доказать еще надо . Как говорила одна бабушка в поезде - пусть меня посадят за такое шахрайство хоть кормить там будут. Что дальше - два соседа и расстрел.А те кто сами себе субсидии назначают тоже стучать сами на себя будут.