Новини з 1996 року

Небайдужих громадян запрошують долучитися до вшанування жертв тоталітарних режимів

Ксенія Омельченко 15 травня 2018 18:00 311 0

18 травня кременчужани вшанують пам'ять жертв політичних репресій, зібравшись на меморіальний захід біля пам’ятних знаків «Жертвам сталінських репресій 1933–1937 років» і «Героям Небесної сотні».

Участь у ньому візьмуть керівники міста, депутати міської ради, громадські активісти, трудові, студентські, учнівські колективи Кременчука та інші. Запрошуються на захід і звичайні громадяни.  Початок о 09.00. 

Для довідки: реабілітація жертв терору почалася та набула широкого розмаху в 1954 році. У другій половині 60-х років перегляд справ репресованих припинився. Відновилася ця робота лише наприкінці 1980-х років. Зі звинувачувальних документів репресованих було знято гриф секретності й стала відома правда про мільйони вбитих і замучених у таборах, невинно звинувачених людей.

Нагадаємо, 17 квітня 2018 року в Кременчуці було презентовано книгу кременчужанки Лідії Гришко «Хотілося б усіх поіменно назвати». У цій книзі зібрані історичні документи, спогади рідних про жителів Кременчука та Кременчуцького району, які в часи Великого терору зазнали політичних репресій, були закатовані в таборах, розстріляні чи просто зникли безвісти. До книги увійшло понад 3 тисячі імен наших земляків, які постраждали від тоталітарного режиму.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

І раком ставитиме, і барин народу. Як депутат міськради Денис Терещенко поспілкувався з людьми. ВІДЕО 3555 2
Мелодія металу: кременчуцький коваль Геннадій Сметанко презентував новий витвір мистецтва. ФОТОрепортаж 114 0
У Кременчуці відкрили стелу, присвячену Герою Небесної Сотні Ігорю Сердюку. ФОТОрепортаж 307 0