Новини з 1996 року

Не застрахувався й потрапив у ДТП - викликай поліцію. Про особливості складання європротоколу

Альбіна Козлова 11 грудня 2018 17:20 355 0

Якщо учасник ДТП не має автоцивілки, у випадку, коли він є пільговиком та звільнений від такого обов’язку, потрібно обов’язково викликати на місце події поліцію. Адже складання європротоколу в такому випадку не буде підставою для отримання страхового відшкодування.

Такий висновок зробив Верховний Суд у справі постраждалого в ДТП учасника бойових дій про стягнення відшкодування зі страхової компанії, з якою винуватець уклав договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (ТЗ).

Верховний Суд під час прийняття рішення керувався тим, що, відповідно до п. 1.7 ст. 1 згаданого Закону, забезпечений ТЗ – автомобіль, зазначений у договорі страхування, за умови, що його експлуатують застраховані особи.

Пункт 17.5 ст. 17 Закону України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» зобов’язує страховика видавати страхувальнику бланк повідомлення про ДТП встановленого МТСБУ зразка (європротокол). 

Отже, оформлення ДТП як страхової події при її настанні за участю осіб, які звільнені від обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності (за відсутності в них відповідного поліса), має проводитись з інформуванням поліції, оскільки Законом не передбачена можливість складання європротоколу за відсутності в її учасників страхових полісів.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись