Новини з 1996 року

Не варто після народження дитини відмовлятися від домашніх тварин, - МОЗ

Ксенія Омельченко 25 вересня 2018 12:21 757 0

Чи варто відмовлятися від домашніх тварин, коли в сім’ї з’являється дитина? Дуже поширена думка, що тварини можуть негативно впливати на імунну систему, сприяти розвитку алергії й астми та просто приносити бруд. 

Утім дослідження вказують, що насправді домашні улюбленці можуть бути корисні для здоров’я малюків. Просто не потрібно нехтувати правилами гігієни. Про це пише в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун у соцмережі.

Ранній контакт з деякими бактеріями може мати захисний ефект, формуючи імунні реакції дітей. Дослідники стверджують, що це в свою чергу ефективна профілактика алергії та слабкого імунітету. Особливо протягом першого року життя дитини, адже це критичний період, коли мікробіом кишечника та імунітет розвиваються разом.

Крім того, науковці знайшли бактерію, яку переносять собаки, що позитивно впливає на розвиток кишкової мікрофлори. Дослідження понад 700 канадських дітей показало, що ті, хто тримав собаку до народження та після, мали суттєво більше бактерій, що знижують ризик алергії (дерматит та астма) й ожиріння.

Те саме стосується й котів. Ці тварини також здатні захистити дитину від розвитку астми. Є діти, що генетично до неї схильні. Але коли вдома є кіт, то в такої дитини поява астми малоймовірна, бо її гени в цьому випадку не активуються.
 

"Ми звикли до думки, що навколишній простір дітей має бути стерильно чистий. Натомість науковці стверджують, що надмірна чистота може впливати на наш імунітет не найкращим чином. Навіть непатогенні бактерії нам потрібні для тренування імунної системи. Що раніше та регулярніше діти мають можливість контактувати з нешкідливими мікроорганізмами, то краще тренується їхня імунна система протистояти загрозам. Так склалося еволюційно: тварини і мікроорганізми, з якими ми розвиваємось та зростаємо, – найкращі стимулятори та тренери імунної системи", – пише Супрун.
 

Це не означає, що потрібно нехтувати правилами гігієни та, наприклад, припинити мити руки. Є бактерії, які здатні спричиняти появу інфекційних захворювань та від яких нам потрібен захист.
 

"Втім забороняти дітям гратися на вулиці або ж контактувати з домашніми тваринами – не варто. Так ви можете позбавити їх надійного захисту від багатьох хвороб", – стверджує Уляна Супрун.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 3004 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3480 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3923 0