Новини з 1996 року

Не тільки Кременчук. Україна займає 5 місце за кількістю смертей через забруднення повітря

Марина Баніт 17 квітня 2018 09:06 297 0

Боротьба із забрудненням повітря - один з важливих пріоритетів для всього світу.

Україна займає зараз одне з п'яти місць за кількістю смертей через забруднення повітря.

Про це розповів міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Як повідомляє сайт РБК-Україна, міністр заявив, що  за останні кілька років була розроблена важлива концепція низьковуглецевого розвитку. В цей документ інтегровано багато сфер, які мають змінити майбутнє всього світу.

 "Ми входимо в п'ятірку пріоритетів у всьому світі. Україна займає зараз одне з п'яти місць за кількістю смертей через забруднення повітря, - розповів міністр. - У нашій тематиці Україна вже в десятці. А в перспективі, можливо, навіть трійка. Тільки в 2016 році у світі підписали кліматичну угоду, вже пройшло 2 роки. Все змінилося настільки сильно. У грудні минулого року на саміті, який був організований президентом Франції, відбулися великі зрушення. Світ змінюється. Україна дуже швидко підписала кліматичну угоду. Україна була третьою, хто ратифікував цю угоду. На останній зустрічі сторін учасників у Бонні оцінювалася ефективність кліматичної політики країн світу, Україна зайняла 17 місце за 2017 рік. А в минулому році ми були більш ефективні, ніж увесь Європейський союз. Далі ми прийняли нову концепцію кліматичної політики", - додав він. Також Семерак зазначив, що боротьба із забрудненням клімату у світі на другому місці після боротьби з тероризмом.

До всього цього треба тільки додати, що треба розуміти: одна справа - стратегічні плани на папері і зовсім інша - жорстке законодавство, яке карало б забруднювачів і змушувало б встановлювати очисні споруди за власний кошт.

Кременчук уже кілька років бореться за право дихати чистим повітрям, але, на жаль, поки що марно. Лишається сподіватися, що влада таки стане на шлях користі для населення, а не тільки вигоди для олігархів.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись