Новини з 1996 року

Не користуєшся більше 30 днів, можна не платити. Верховна рада ухвалила закон про ЖКГ

Валерія Макряшина 09 листопад 2017 13:50 1455 0

Даний законопроект передбачає, зокрема, індивідуальні тарифи на постачання тепла для кожної багатоповерхівки.

За законопроект №1581-д про житлово-комунальні послуги Верховна Рада проголосувала сьогодні в повторному другому читанні, розглянувши поправки, які внесені ще від лютого 2015-го року.

"Це перший крок до можливості жителів багатоповерхового сектора впливати на надання якісних послуг за справедливою ціною. Ухвалений закон у комплексі із законом "Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку"(№417) спрямований на зміцнення в Україні інституту "ефективного власника", - зазначив на пленарному засіданні віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

Відповідне рішення на пленарному засіданні парламенту підтримали 262 народних депутати.

Згідно із законопроектом, споживач має право не оплачувати житлово-комунальні послуги (крім теплової енергії) у разі, якщо ними не користується в період тимчасової відсутності в приміщенні понад 30 календарних днів.

"Ми підготували всі підзаконні акти, що надають дозвіл на проведення конкурсу, укладати типовий договір, управляти майном. Законопроектом встановлюється порядок укладання споживачами договорів на отримання усього комплексу ЖКГ - на послугу управління, водопостачання, поводження з відходами, газ, електрику. Наступний крок - напрацювання додаткових інструментів, що нададуть можливість більше контролювати постачальників послуг", - наголосив Зубко.

Коротко пояснив суть закону і нардеп Єгор Соболєв.

"Він дає можливість кожному з нас залишити управителем свого будинку ЖЕК, передати це право приватній компанії чи людині, або самоорганізуватися із сусідами та укласти прямі угоди з постачальниками тепла, води та інших послуг", — пише Соболєв у Facebook.

Як повідомила прес-служба Мінрегіону, закон "Про житлово-комунальні послуги" є четвертим головним законом у реформі енергоефективності: раніше ухвалені закони "Про енергоефективність будівель", "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання", "Про Фонд енергоефективності".

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись