Новини з 1996 року

Не Горішні плавні. У Кременчуці декомунізували назву 121 вулиці з 755. Сесія міськради у червні затвердить

Олександр Курилов 13 червня 2016 14:40 937 0

Депутати Кременчуцької міської ради на своїй черговій сесії 30 червня затвердять нові назви 121 вулиці міста, які були змінено під час декомунізації. Відповідне питання виноситься на порядок денний чергової сесії міськради.

За прийнятим рішенням, а питання звучить – «Про затвердження переліку назв вулиць, провулків… зі змінами», вулиці Кременчука, які вже були перейменовані, вносяться до офіційного переліку.

За цим переліком, це найбільше перейменування назв вулиць в історії Кременчука, яке у нашому місті проходило двома пакетами. Більшість назв вулиць змінено розпорядженням міського голови Віталія Малецького, прийнятим у лютому цього року. Решту назв,  ще 17, в тім числі найбільших вулиць Кременчука Пролетарської, Московської, Героїв Сталінграда…  – змінено рішенням сесії міськради у травні.

Тож серед назв не залишиться жодної, яка б нагадувала місту про Жовтневий переворот чи носила б прізвища ідеологів комунізму.

Натомість більшість перейменованих вулиць отримали прізвища якщо не видатних українців - таких як Мазепа, Сікорський, Бандера, так стали фруктовими – зразка "абрикосових". Також частині вулиць міста надано прізвища кременчужан-захисників України, які загинули в АТО.

Щодо майбутнього рішення сесії міськради, то воно не обговорюватиметься і є формальним. Депутати просто затвердять загальний список нових назв. На цьому розгляд питання про декомунізацію вважатиметься офіційно завершеним.

Теги: перейменування вулиць Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Музика, яка лікує і надихає: у Кременчук завітав відомий композитор Євген Хмара. ФОТОрепортаж 131 0
І раком ставитиме, і барин народу. Як депутат міськради Денис Терещенко поспілкувався з людьми. ВІДЕО 3841 2
Мелодія металу: кременчуцький коваль Геннадій Сметанко презентував новий витвір мистецтва. ФОТОрепортаж 190 0