Новини з 1996 року

Не дерева саджати, а інвестувати в котельні. Гройсман - про відповідальність місцевої влади

Валерія Макряшина 22 жовтня 2018 15:15 1414 0

Формування тарифів на житлово-комунальні послуги, так само, як і запровадження заходів ефективного енергоспоживання, – одна зі сфер, за які відповідає не стільки центральна влада, як місцеве керівництво. Так прокоментував питання підвищення цін на газ і розвитку подальшої ситуації Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Він нагадав, що це питання понад рік стояло на порядку денному перемовин з Міжнародним валютним фондом, який наразі є одним з найбільших і найважливіших фінансових партнерів України. Разом з тим початковою вимогою збільшення ціни був показник у 60%. 

Протягом останніх 15 місяців Уряд зробив усе, аби знизити цю вимогу до 23,5%. Більше того, Уряд порахував можливості надання адресної допомоги – субсидій для тих, хто не зможе платити повну ціну.

І тепер настає момент для відповідальної політики тарифоутворення на місцях.

«Ми витрачаємо більшість грошей на тепло і гарячу воду. А хто це виробляє? Теплокомуненерго. А кому вони належать? Муніципалітетам. Тобто в більшості своїй – це не державна власність, – сказав Володимир Гройсман. – Тепер тарифи. В кожному тарифі є складова – газ, зарплати, податки, доставка тощо. І тут важливо, в якому стані ті ж котельні. Якщо в одній котельні КПД 65%, а в іншій, новій, – 98%, буде різниця в обсягах споживання газу? Буде!»

Голова уряду наголосив, що завдання місцевої влади не тільки «туї висаджувати», а й глибоко занурюватися в комунальні проблеми міст і громад. 

«Треба інвестувати в нові котельні, нові системи транспортування енергоресурсів, утеплювати будинки, вкладати в енергозбереження. Тоді споживання буде менше і сам рахунок буде менший! – зазначив Володимир Гройсман. – Відповідальність (місцевої влади) важлива. І я готовий допомагати місцевому самоврядуванню».

Варто зазначити, що в Кременчуці ситуація з енергозбереженням, а саме з котельнями печальна. Наприклад, котельня на Третьому Занасипу. Труба від неї відпала ще 28 травня, але ремонтується тільки зараз, бо грошей на це в місцевому бюджеті не вистачає. Не менш складна ситуація з котельнею на Раківці, де тільки планується її будівництво й те - за інвестиційні кошти. Якщо казати про утеплення будинків, то в нашому місті воно також проводиться за гроші європейців - тільки в кредит.

Так Кременчук, на жаль, відрізняється від більшості українських міст, про які говорить Прем'єр-Міністр, бо в нашому місті причина постійного підвищення тарифів зовсім не в котельнях.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 238 0
Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 639 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 493 0