Новини з 1996 року

Не бігтимуть, але боротимуться за справедливість. У суді Гадяча розгляд справи кременчужан

Олександр Курилов 06 червня 2018 12:13 1436 0

Гадяцький районний суд визначився з подальшим розглядом справи стосовно факту вбивства в Кременчуці екс-мера Бабаєва.

Мова про черговий, уже п’ятий судовий розгляд, на якому розглядаються кременчуцькі події, що сталися в нашому місті в 2014-му році.

Нині знову таке ж судове засідання, що триває тепер у Гадячі, після чого справу слухатимуть по суті.   

І з того, що прийнято в суді  вчора, - колегія суддів визначилися, аби підзахисні під час засідання перебували поряд зі своїми захисниками.

Для цього суд дав час, аби вже з наступного засідання саме так і було.

А наступне засідання, яке заплановано на завтра, теж буде продовженням попереднього розгляду.

Цього разу мова піде про продовження строку тримання під вартою й з цього приводу клопотань два й обидва протилежні.

Тож прокурор Дмитро Москаленко просить для кременчужан таке утримання в СІЗО продовжити, а затримані, між іншим, перебувають під вартою вже 5-ий рік.

Протилежне клопотання з цього приводу від адвоката Руслана Лазоренка – відпустити його підзахисного, керівника телекомпанії «Візит» Олександра Мельника, під домашній арешт.

І таке ж прохання є від усіх захисників стосовно їхніх підзахисних.

Цікаві дебати відбулися між прокурором та адвокатом Русланом Лазоренком з цього приводу.

Припущення представника обвинувачення з цього приводу – заарештований Мельник може втекти в Крим або на Донбас.

Підзахисний Мельник уже був під домашнім арештом і на всі судові засідання, які  тоді відбувалися, – прибував вчасно і їхав на всі засідання своїм авто сам – такий зустрічний аргумент адвоката Лазоренка.

Тож що завтра буде прийнято суддями – відпустити Олександра Мельника під домашній арешт чи знову дати 60 діб утримання під вартою – невідомо нікому.

Однак є одне, що відомо вже сьогодні всім.

5 років під арештом з важкими звинуваченнями й без жодних доказів, а таких не існує справді, – після такого на місці Олександра Мельника будь-хто вже нікуди б не тікав.

Тим більше в Росію чи на Донбас, аби там за проукраїнську позицію телекомпанії «Візит» та газети «Програма плюс» одразу потрапити на допити в  тамтешні підвали.

Навпаки, покарання без вини, що сьогодні відбувається на Полтавщині,  а той же Олександр Мельник перебуває в СІЗО п’ятий рік, – вимагає дій з відновлення справедливості.

І не просто вимагає, але ця справедливість аж кричить.

Бо врешті-решт – всьому є своя ціна й у цьому випадку ціна п’ятирічного перебування за гратами без підтвердження провини – дуже велика. 

Наскільки велика – звичайно, тут вирішують Європейські суди, коли мова йде про компенсацію за нанесену кривду.

А кривда для Олександра Мельника в цих багаточисленних судах просто величезна й відходити вбік без встановлення справедливості – цього після стількох років обвинувачень і страждань уже точно ніхто не робитиме.

Однак почекаємо завтрашнього дня.  

Як відомо, 2  вересня 2014 р. міліція повідомила про затримання чотирьох підозрюваних у скоєнні вбивства мера Бабаєва та судді Лободенка.

Серед затриманих – керівник кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександр Мельник. Розгляд обвинувачення в суді розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справа була передана для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим. Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних  із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Майже як гробниці фараонів: відомий кременчуцький краєзнавець провів екскурсію Артскладами. ФОТОрепортаж 452 0
Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 1779 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 2875 0