Новини з 1996 року

Найбільше кременчужани хочуть драйв-парк у Міському саду?

Ксенія Омельченко 13 грудня 2018 18:01 346 0

Серед проектів "Громадського бюджету" кременчужани зафіксували "квантовий стрибок" проекту №15. 

"Квантовий стрибок" проекту №15 вражає. Такий приріст голосів минулого року спостерігався в останні дні голосування", - пише в спільноті "Громадський Бюджет м. Кременчука" Роман Усик та додає зображення.
 

 

Інші учасники "Громадського бюджету", судячи з коментарів, дуже здивувалися оприлюдненій статистиці.

Жваве обговорення почалося з питання кременчужанки Марини Орлової: як вони це роблять? У відповідях Євген Перевезенцев зазначив: "Махінацій немає. Перевіряв зранку. Прописка в людей кременчуцька".

 Nikolay Yanktunits додав, що, можливо, імена, прізвища та інші дані були взяті з баз даних. За його словами, 400 ботів - це мізерна робота для спеціаліста. 

- Впевнений, якщо перевірити та зателефонувати тим людям, які голосували в день накрутки голосів, то вони скажуть, що вперше чують про таке голосування, - додав  Nikolay.

На друге питання Марини Орлової щодо того, чи можна перевірити дані, Євген Перевезенцев відповів так:

"Ідентифікація мешканця для голосування має найвищий ступінь, який є зараз в Україні. Офлайн-оператор пункту супроводу ідентифікує людину за оригіналом паспорта і сканує його на сайт. Якщо онлайн - це голосування через Банкід. Там також прив'язка до паспортних даних. Якщо пишете про ботів - тоді це злам онлайн банкінгу."
 

Натомість Nikolay Yanktunits почав питати, де знаходяться сервери порталу, хто власник сервера,  хто приймав паспорти в офлайні. Він додав також, що "для "бизнесменов" несложно пойти, например, в институт (пенсионный, соцстрах, жеки и т.д.) и порешать со сканами паспортов".
 

Кременчужанка Алла Заможська написала, що вона не знає, хто це зробив, і має сумніви, що злом був, бо "в принципе пару дней в Городском саду и можно проголосовать хоть тысячу голосов. И да, это реально".
 

Vadim Proskurnya  написав, що також здивований "плюсом по саду". 

"Отслеживаю динамику каждый день и за сутки такой рывок... Что-то не то..." - пише чоловік.
 

За словами Сергія Бороха, для розпилу 1 млн грн на майданчиках - це дуже скромний показник.

"В прошлом году за 250 тсч. какие схемы выстраивали, подключали профсоюзы, заставляли голосовать под угрозой увольнения и т.п. Я уже не говорю про сканы. Самое интересное еще впереди", - написав Сергій.
 

Цікавий коментар залишила і Viktoriia Kulynych:

"Если хорошо присмотреться, не только у сада рывок (понятно, менее значимый, но все-таки...). Помнится мне о том, что кто-то в вайбере кричал, что неужели люди ночью голосуют..."


Читайте також: Міські програми розвитку не виконуються? Проекти "Громадського бюджету" як докази


Чи справді в конкурсі "Громадський бюджет" з'явилися шахраї - покаже час.  

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись