Новини з 1996 року

Наявність каналізаційних стоків у річці Сухий Кагамлик підтвердили. Хто забруднювач?

Валерія Макряшина 11 лютого 2019 16:00 1141 0

Сьогодні, 11 лютого, на засіданні депутатської комісії з питань екології та земельного регулювання вчергове обговорювали проблему забруднення річки Сухий Кагамлик.

Хто забруднює річку?

Нагадаємо, в січні цього року в соціальних мережах з`явилися фотографії забрудненої річки, яку містяни вже називають не інакше як помийною ямою. На останньому засіданні профільної комісії повідомили, що екологи всіляко відхрещуються від Сухого Кагамлика. Говорять, що в їхній компетенції лише перевірка промислових підприємств, а там усе в нормі. Втім депутати вирішили дати доручення відповідальним особам провести перевірку та з'ясувати, хто ж насправді забруднює річку.

Тож, за словами керівника відділу екології міськвиконкому Олексія Федюна, спеціалісти провели перевірку території біля річкової зони Сухий Кагамлик, у районі трьох будинків (№56, 58, 60) по вулиці Героїв України. Ці три будинки в 70-х були побудовані Кременчуцьким районним об'єднанням "Сільгосптехнік". Підприємство згодом розпалося, квартири були приватизовані, але балансоутримача й досі не визначили. Водночас будинки розташовані на землях комунальної власності.

Внаслідок перевірки було з'ясовано, що з одного з будинків (на 8 квартир) система водовідведення, яка виведена через відстійник, зливає нечистоти прямо в річку Сухий Кагамлик.

Олексій Федюн додав, що наразі з проблемою борються працівники "КАТП-1628" (їх техніка відкачує нечистоти) та інспектори Автозаводської районної адміністрації, які цей процес контролюють. За словами Федюна, іншого виходу, як відкачувати стоки та ремонтувати труби на проблемній ділянці, він не бачить. 

Один із можливих варіантів - це створювати в будинку ОСББ та зробити нормальну вигрібну яму.

Якщо ж дана проблема не буде вирішена в найближчі два місяці, відділ екології готовий до радикальних методів - відключення централізованого водопостачання. Наразі ж на будинок було накладено штраф - 3 600 грн.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись