Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

Навіть не доторкнулися до їжі: як годують дітей у гімназії №5. ФОТО

Валерія Макряшина 19 вересня 2018 12:10 2416 0

Перевірки кременчуцьких шкіл продовжуються.

Сьогодні, 19 вересня, депутат Кременчуцької міськради Тетяна Сідерка разом з представниками ЗМІ завітала до гімназії №5, де перевірила, як харчуються дітки та як взагалі школа підготувалася до нового навчального року.

Наразі в закладі гаряче харчування отримують близько 900 учнів. Усього в гімназії навчаються 1174 дітей - це аж 39 класів, у середньому по 30 чоловік у кожному. Перших класів у навчальному закладі шість і це найбільший показник у Кременчуці, розповів директор гімназії Сергій Оксаніченко.

Стосовно харчування в гімназії, то воно організоване, як і в більшості навчальних закладів: дітки 1-4 класів харчуються безкоштовно - за кошти з бюджету, а групи подовженного дня, які обідають, і старші 5-11 класи - за кошти батьків.

За словами директора, більшість батьків сплачують за харчування через мобільний додаток банку, з яким заклад підписав угоду. Є й такі, що сплачують кошти через термінал або касу. Щодо комісії, то через касу вона становить 7 гривень, через термінал - 3 гривні, а через мобільний додаток - 1 гривню. Сергій Оксаніченко запевнив, що така система всіх батьків влаштовує і він не бачить у цьому великої проблеми - "все було обговорено".

Також директор розповів, що в їдальні закладу наразі працює один шеф-кухар, два кухарі, підсобний робітник і ще один технічний працівник, який допомагає на кухні. Є в їдальні й чергування школярів - загалом це учні 8-10 класів. 11-класники через велике навчальне навантаження участі в цьому не беруть.

У їдальні також є спеціальний стіл для батьків, які мають змогу продегустувати страви, приготовлені їхнім діткам у гімназії. 

 

 

"З минулого року, коли була проблема в 6-ій гімназії, у нас було розроблено графік, відповідно до якого щодня представники батьків з кожного класу відвідують їдальню, беруть у буфеті талончик на харчування за власні кошти. Беруть ту саму порцію, яку їдять діти, куштують та залишають у спеціальному журналі пропозиції, зауваження, якщо такі є", - повідомив С. Оксаніченко. 

Варто відмітити, що в журналі батьки залишають лише позитивні відгуки. 

Наразі в гімназії один комплекс харчування (перша, друга страва й напій) - альтернативи немає. Як запевнив директор, наявність лише одного повноцінного комплексу, вартість якого становить 15 гривень, влаштовує усіх батьків і подобається самим дітям.

Сьогодні на сніданок діткам приготували їхнє улюблене, за словами С.Оксаніченка, картопляне пюре й котлети, до порції також додавався шматочок помідора та компот. Однак лише відсотків 20% маленьких учнів з'їли порцію, більшість до неї навіть не доторкнулися, хоча, варто відмітити, виглядала вона досить смачно. Серед імовірних причин директор назвав той факт, що дітей вранці годують удома і вони просто не встигають зголодніти. 

 

 

У ході перевірки Тетяна Сідерка зазначила, що їдальна, як і кухня, ідеально чиста, продукти всі свіжі, а в картоплі є масло - все, як повинно бути. Однак факт залишається фактом - більшість порцій дітлахи проігнорували. 

 

 


Щодо ременту, то, як відзвітував директор гімназії, він був завершений ще 3 вересня. Відмітимо, що це поки єдина школа, яка вклалася у строки. Також це одна з небагатьох шкіл, яка отримала нові універсальні парти для першокласників. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

ПРОГРАМА ТЕЛЕПЕРЕДАЧ НА 29 ЛИПНЯ 230 0
Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 1091 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1816 0