Новини з 1996 року

Науковці, готуйтесь! Дисертаційні дослідження перевірятимуть на плагіат наукових ідей

Альбіна Козлова 14 листопад 2018 15:15 180 0

Міністерство освіти й науки створило всі умови університетам для підписання угод з компаніями, що допомагають перевіряти тексти робіт не лише на технічний плагіат, а й плагіат наукових ідей.

На цьому наголосив заступник міністра освіти й науки Юрій Рашкевич під час прес-конференції «Практичні кейси впровадження академічної доброчесності в українських закладах освіти» в Києві.

«Усі університети та наукові установи в Україні мають можливість підписати угоди з компаніями, що надають послуги перевірки тексту на наявність запозичених частин тексту, і забезпечити своїм аспірантам та докторантам перевірку дисертаційних робіт на плагіат. Однак боротьба з плагіатом наукових ідей мусить бути справою широкої наукової громадськості, і МОН чи жоден інший орган ніколи не зможе робити це самостійно», – зазначив Юрій Рашкевич.

У межах прес-конференції також було оголошено про старт акції #СтопПлагіат. Станом на початок листопада до акції вже доєдналися понад 20 закладів вищої освіти України.

«Останнім часом дедалі більше досить гучних випадків, пов’язаних з плагіатом, і може скластися враження, що ситуація погіршилася, але я вважаю, що це лише свідчить, що збільшилася кількість небайдужих людей. І ми хотіли б закликати небайдужих людей об’єднатися під одним голосом в акції #СтопПлагіат і спільно шукати розв'язання цієї проблеми. Ми зі свого боку намагаємося проводити певну просвітницьку роботу щодо академічної доброчесності», – додав координатор Проекту сприяння академічної доброчесності в Україні (SAIUP) Тарас Тимочко.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись