Новини з 1996 року

Наслідки отруєння дітей у школі №6. Депутати Кременчуцької міськради зайнялися окозамилюванням

Олександр Курилов 22 березня 2018 11:04 784 0

Депутати Кременчуцької міської ради, міський голова Кременчука Віталій Малецький та його вісім заступників не зацікавлені в розслідуванні фактів нещодавнього харчового отруєння дітей у ЗОШ №6 й не зацікавлені в тому, аби таких випадків надалі не допускати.

Такий висновок - з додаткового питання, що виноситься на розгляд сесії міськради з назвою «Звернення депутатів Кременчуцької міської ради Полтавської області до голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Лапи Володимира Івановича».

Мова в цьому зверненні - про отруєння учнів у ЗОШ №6 та реагування на нього.

А з приводу цього отруєння ми знаємо, що директору школи №6, у якої це масове отруєння в навчальному закладі вже друге, ніякого покарання не буде, а винними вже зроблено лише кухарів, які звільнилися.

Інше, що відомо, – кременчуцькі епідеміологи на чолі зі своїм начальником Ларисою Коровіною, які першими мали прибути на місце події, спізнилися, а проби продуктів харчування, які давали дітям, поки фахівці їхали по місту, – було знищено.

А тепер же – просто результат, який має назву «Звернення».

У ньому депутати Кременчуцької міськради звертаються до Голови Держпродслужби, чиє прізвище Лапа, аби він дозволив проводити своєму кременчуцькому підрозділу позапланові перевірки.

Відомо, що буде далі з цим зверненням. А далі його просто місяць розглядатимуть і з того, що є сьогодні, – такі перевірки вже давно дозволено.

Що буде в підсумку – нічого не буде.

Саме звернення є нічим іншим, ніж виявом стурбованості, за якою нічого немає.

І намірів зробити все, аби більше діти в школах Кременчука не отруювалися, – теж немає.

Бо якби такі були, то вже місцевим депутатам не довелося б просити про щось у Києва.

Натомість обранці Кременчука могли б зробити більш мобільними наших лікарів, які розслідують харчові отруєння, й для початку зробити так, аби ці медики не з’являлися на місці події через день, але б з’являлися протягом годин.

Однак кому в міській раді це потрібно?

Текст звернення, яке приймуть депутати Кременчуцької міськради, аби в отруєнні дітей не був винний хтось, - додається.  До речі, кількість дітей, які захворіли в наслідку отруєння перевищило цифру 200 осіб. У депутатському зверненні - мова лише про 10 постраждалих.

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Кременчуцької міської ради Полтавської області до голови

Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Лапи Володимира Івановича

14-15 лютого 2018 року в місті Кременчуці Полтавської області стався випадок масового захворювання на гострі кишкові інфекції організованого дитячого населення, яке відвідувало Кременчуцький навчально-виховний комплекс  «Загальноосвітня школа І ступеня – різнопрофільна гімназія» № 6.

Перші термінові повідомлення про захворювання до відповідних установ, що здійснюють моніторинг інфекційної захворюваності, надійшли 15.02.2018, з 09 год. 30 хв. до 10 год. 45 хв. В той день було госпіталізовано трьох дітей. Ще 10 дітей захворіли та звернулися за медичною допомогою амбулаторно.

Фахівцями Кременчуцького міськрайонного Управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області проведена позапланова перевірка вказаного закладу тільки 16.02.2018 у зв’язку з необхідністю отримання дозволу від обласного керівництва, що унеможливлює своєчасне і повноцінне проведення досліджень та епідеміологічних розслідувань.

Враховуючи дану ситуацію, вважаємо доцільним у таких випадках здійснювати будь-які перевірки в найкоротший термін, а саме в день отримання відповідної інформації.    

У зв’язку з вищенаведеним просимо Вас вжити відповідні розпорядчі заходи щодо можливості проведення перевірок міськрайонними управліннями без попереднього погодження з вищими структурними підрозділами, що допоможе оперативно реагувати на спалахи інфекцій та дасть можливість  попереджати розповсюдження захворювань.

Заздалегідь вдячні за позитивний розгляд звернення.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 638 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 1044 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 1493 0