Новини з 1996 року

Наша спадщина: про балкони Горішніх Плавнів і не тільки зняли документальний фільм. ТИЗЕР

Валерія Макряшина 07 листопад 2019 10:45 808 0

Компанія «Minimal Movie» за підтримки Українського культурного фонду випустила документальний короткометражний фільм «Enter Through The Balcony» («Вхід через балкон») про феномен українського балкона.

Зйомки проходили у восьми містах: Києві, Одесі, Харкові, Львові, Дніпропетровську, Вінниці, Полтаві та Горішніх Плавнях.

До створення картини були залучені архітектори, антропологи та історики. Знімальна група фільму мандрувала містами України, щоб з’ясувати минуле, заглибитися в розуміння сьогодення та поміркувати, в який спосіб просуватися в майбутнє з цією пострадянською спадщиною.

"Ми хотіли з'ясувати, де проходять межі між особистим і публічним. Чому архітектура тиранічна, а неідеальні люди живуть у ідеальних будівлях, створених архітекторами. Чому наша архітектурна спадщина саме така і як її прийняти..." - розповів режисер картини Роман Блажаєв у коментарі виданню Bird in Flight.

На створення Enter Through The Balcony авторів підштовхнула робота з видавництвом "Основи", яке в цьому році випустило книгу Balcony Chic, присвячену незвичайним українським балконам.

 

 

Саму книгу описують як "спробу вивчити феномен народного будівництва (архітектура часів радянського союзу - прим. DTF Magazine) в Україні", а фільм стане її своєрідним продовженням.


У 2020 році Enter Through The Balcony планують показувати на українських і міжнародних кінофестивалях, а в 2021 році - опублікувати в інтернеті. Фільм знімала українська компанія Minimal Movie за підтримки Українського Культурного Фонду.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 45 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 104 0
Ритуальні маски та опудало риби-їжака. У Кременчуцькому музеї знайомлять з Ефіопією та Індонезією. ФОТО 326 0