Новини з 1996 року

Наша солов'їна. Предстоятель ПЦУ звернувся до вірян з нагоди Міжнародного дня рідної мови

Валерія Макряшина 21 лютого 2020 13:40 518 0

"У нашій Церкві молитва завжди лунатиме найперше українською мовою".  З такими словами звернувся до вірян митрополит Епіфаній через соціальні мережі в Міжнародний день рідної мови. Кожному народові Бог благословив для вжитку його унікальну рідну мову, - говорить першоієрарх ПЦУ.

"Як пише апостол Яків у своєму посланні: "Всяке добре даяння i всякий досконалий дар сходять зверху, вiд Отця свiтiв, у Якого немає змiни i нi тiнi перемiни" (Як. 1: 17). До того ж мова є не просто засобом для спілкування – це неоціненний духовний скарб, який передає із покоління в покоління історичну й культурну спадщину. Якщо народ прагне берегти власну історію, плекати власну долю, будувати власну сильну державу, то має шанувати свою мову", - говорить предстоятель ПЦУ.

І пригадує також настанови митрополита Іларіона (Огієнка), який був не лише духовним учителем для українців, але й видатним ученим та знавцем української мови.

"Він залишив для нас свої вагомі наукові праці, а також слова істинної мудрості: "Рідна мова – це шлях до Бога. Нерідною мовою Бога не пізнаєш", - наголошує Епіфаній.

"Після століть переслідувань та заборон сьогодні маємо можливість вільно молитися рідною мовою в незалежній помісній Православній церкві України. Подякуймо ж за це Всемилостивому Богу та всім, хто своїм життям оберігав нашу рідну українську мову", - підсумував митрополит. Про це пише gazeta.ua.

Додамо, Міжнародний день рі́дної мо́ви — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000  року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.

 
 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 422 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 387 0
Ювілей, відкриття меморіалу та випускний. Кременчуцький льотний коледж святкував на повну. ФОТО 434 0