Новини з 1996 року

Наша "медреформа". У Кременчуці відкрили безкоштовний (не для всіх) мамографічний кабінет. Фото

Валерія Макряшина 18 лютого 2019 13:00 1506 0

Тепер діагностика молочних залоз та онкологічних захворювань стала більш доступною для мешканців нашого міста й залишилася такою ж недоступною для мешканців сусідніх сіл та районів.

Раніше для таких досліджень медики направляли кременчужанок у приватні клініки, де обстеження на мамографі коштувало чимало. Цього року мешканки Кременчука отримали можливість обстежитися на мамографі у своєму місті абсолютно безкоштовно. 

Сьогодні, 18 лютого, на базі Кременчуцького перинатального центру (вул. Майора Борищака, 20/3) офіційно запрацював комунальний мамограф.

Довідка: Мамографія (мамографічне обстеження) – рентгенографічне дослідження молочних залоз за допомогою мамографа. Використання мамографії дозволяє виявити пухлинні утворення до їх клінічного прояву, тобто тоді, коли їх не можна визначити при пальпації. 

Головний лікар Кременчуцького перинатального центру Радомир Сербін зазначив, що це цифрове обладнання має досить високий рівень обстеження. Завдяки йому є можливість виведення на екран об’єкта дослідження. Після обстеження знімок органів пацієнтки направлятиметься до лікаря-мамолога, а за необхідності - до лікаря-онколога. Працюватиме кабінет з понеділка по п’ятницю, з 08:00 до 17:00, у суботу - за попереднім записом, неділя - вихідний. 

 

Апарат китайського виробництва. Має гарантію 1 рік. 

Також головний лікар зазначив, що пройти обстеження безкоштовно можуть лише ті жінки, які зареєстровані в Кременчуці. Інші ж платитимуть за процедуру, але значно менше, ніж у приватній клініці. 

“Тому ми дуже просимо мати паспорт при обстеженні”, – наголошують лікарі.

Направлення на обстеження жінкам виписуватиме лікар (лікар-акушер, лікар-гінеколог, лікар-терапевт, сімейний лікар, лікар-хірург, лікар-рентгенолог, лікар-онколог). Запис проводитиметься за телефоном (0536) 75-86-33.

Радомир Сербін надав також інформацію про показання та протипоказання для проведення мамографії. Зокрема, профілактичне обстеження призначається всім жінкам у віці від 40 років і старше, жінкам, що входять у групу ризику, й тим, хто має порушення ліпідного обміну. Також серед показань до обстеження є наявність у жінки мастопатії, запальних процесів, пухлин статевих органів тощо. 

Протипоказання — вік до 35 років, підозра на вагітність та вагітність, період лактації, пошкодження шкіри грудей, сосків тощо. Відносне протипоказання - наявність імплантатів у грудях чи суміжних відділах, шестимісячний період після аборту. 

За словами медсестри, жінки обстежуватимуться за загальною чергою. За один робочий день на комунальному мамографі можна обстежити 15-20 жінок. 

Слід сказати, що обстеження на мамографі буде безкоштовним для кременчуцьких жінок і платним для мешканок усіх інших сусідніх районів (з Полтави до нашого міста на це обстеження точно ніхто не приїде).

Чи справедливо встановлювати таке правило й ділити жіноцтво? Аналогія тут проста - є Полтавський онкологічний диспансер, є Полтавська обласна клінічна лікарня. І якби там почали ділити пацієнтів за пропискою - робити полтавцям обстеження безкоштовні, а тим, хто народився в Кременчуці, - все тільки за гроші.

Наскільки це правильно і як такі рішення кременчуцьких чиновників пов'язані з принципами медичної реформи й з тим же поділом на медичні округи?

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 1015 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 1884 0
Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 876 0