Новини з 1996 року

Наша депресія. Міський голова Малецький поставить на лічильник 176 кременчуцьких багатоповерхівок

Олександр Курилов 26 вересня 2016 13:07 739 0

Що чекають?

Кременчуцькі багатоповерхівки, для початку 176 таких, обзаведуться власними лічильниками тепла.

За встановлення таких лічильників, у відповідності до інвестиційної програми, беруться енергетики ПАТ «Полтаваобленерго».

Відповідну інформацію із запровадження у місті програми з обліку гігакалорій, витрачених на обігрів житла, оприлюднили сьогодні на апаратній нараді у міськвиконкомі.

За тим, що повідомили, – поки що не зрозуміло, за якими саме адресами таке встановлення відбудеться.

Єдине, про що можна сказати, – вже після встановлення ці лічильники тепла, за словами міського голови Віталія Малецького, буде передано на баланс комунального підприємства «Теплоенерго».

І які очікування?

А серед очікувань від встановлення таких лічильників – це запитання до міського голови від «Програми плюс»: що люди матимуть після всього цього?

Пояснення мера Віталія Малецького – загалом люди платитимуть за тепло менше, зокрема в неопалювальний період. У період опалення – громадяни після встановлення таких лічильників теж платитимуть. Платитимуть, можливо, менше й така ситуація, як із загальнобудинковими газовими лічильниками, коли відмовникам «накидають» подвійну оплату, повторитися не повинна.

Насправді – сьогодні всі ми платимо за тепло лише в опалювальний  період. Такою є норма закону й міський голова просто не в курсі – вочевидь, за комунальні послуги й решту сплачує тільки його дружина.  

І що в реальності?

А в реальності нові ціни на тепло у нас такі. Одна гігакалорія для будинку коштуватиме 1171,70 гривні. Натомість опалення 1 квадратного метра квартири у будинку без лічильника  коштуватиме 30,26 гривні.

Далі ж у прикладах схожа історія з опаленням і його вартістю  багатоповерхових будинків у мікрорайоні Перший  Занасип.

Тут мешканці, яким встановили лічильники тепла, були вимушені платити в середньому на 30 відсотків більше, аж поки вже тодішні чиновники не зробили наступне.

Перше – встановили у кожну таку багатоповерхівку індивідуальний тепловий пункт. Друге – утеплили стіни. Третє – позакривали всі вікна, двері й решту, через що могло виходити тепло.

Ще відрегулювали всю систему.

І лише після цього люди відчули – з лічильником усе-таки краще. Платити почали трохи менше.

Звідси й питання – енергетики поставлять у 176 будинків  лічильники теплової енергії. Але це тепло вилітатиме з будинків як через решето.

Однак за все це – за опалення повітря теж - громадянам доведеться платити.

Тож якщо ми робимо першу частину – енергетики ставлять лічильники, то чому тоді своєї частини не роблять наші чиновники – не проводять і не організовують масове утеплення будинків?

Останнє – про ціни.

Вартість опалення 1 квадратного метра площі у 30,26 грн. для 90–а відсотків кременчужан  і так є непідйомною.

Але лічильники у неутеплених хрущовках та бетонних будинках, споруджених з півсотню років тодішнім домобудівельним комбінатом, зроблять ситуацію з вартістю тепла ще гіршою.

Звідси й сама проблема – будинки у Кременчуці потрібно утеплювати й не так, як сьогодні, але масово. Інакше – грошей не вистачить платити. І яка в цій справі роль нашої міської влади?

 

Теги: Кременчуцьке комунальне господарство

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1251 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1918 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2439 0