Новини з 1996 року

Наші пріоритети: у Кременчуці друк «фіолетової» газети в рази дорожчий, ніж пільги на проїзд школярів

Артем Кузьменко 16 червня 2021 15:40 381 0

Сьогодні, 16 червня, в Кременчуці пройшло засідання постійної депутатської комісії з питань освіти, молоді, міжнародних відносин, культури, спорту, ІТ-технологій та цифрової трансформації. На ньому депутати погоджували питання, які розглянуть на найближчій сесії, датою проведення якої обрали останній день червня.

Найдовша дискусія тривала з приводу питання про розформування бібліотек у нашому місті і фактичному відправленню у центр зайнятості та на пенсію майже половини працівників бібліотечної сфери. «Програма Плюс» раніше публікувала матеріали з цього приводу. З ними можна ознайомитися нижче:

"Доленосне" рішення. Депутати Кременчуцької міськради безжально скоротять працівників бібліотек

Погані бібліотеки у Кременчуці хочуть закрити, а працівників - звільнити. Рішення міськради

 

Потім перейшли до розгляду інших питань, і в одному з них ішлося про внесення змін до Програми соцзабезпечення та соцзахисту населення міської громади «Турбота» на 2021-2023 роки. Суть документа полягає в тому, що 3 070 школярів нашого міста, з яких 600 – учні 10-11 класів, потребують підвезення до місць навчання. Щоб місто забезпечило їх безоплатним проїздом, потрібно внести необхідні розрахунки у зведений кошторис Програми. Відповідно до проєкту рішення міської ради, орієнтовна сума коригування кошторису на 2021 рік становить 308 000 грн.

Де знайти кошти, щоб не довелося розширювати дірку в бюджеті, яка лише станом за декілька місяців 2021 року зросла майже до 20 000 000 грн? Депутатка Лариса Гориславець запропонувала зменшити видатки на друк газети «Кременчуцькі новини». Наприклад, змінити кількість сторінок у газеті або деякі з них друкувати не кольоровими. Зазначимо, що щотижня 190 000 грн податків кременчужан ідуть саме на випуск «безкоштовної» газети.

На захист «агітки» став секретар міської ради Юрій Гриценко, який сказав, що в ці 190 000 грн входять і зарплати працівникам газети. Але Лариса Гориславець поправила чиновника, що заробітна плата – це інший пункт видатків. Тож ці 190 000 тисяч ідуть на саму лише газету «чистими».

Для порівняння:

- перевезення школярів до навчальних закладів у вересні, жовтні, листопаді та грудні всього коштуватиме 308 000 грн;

- один випуск щотижневої газети «Кременчуцькі новини» - 190 000 грн;

- з вересня по жовтень надрукують плюс-мінус 18 випусків газет, а це 3 420 000 грн, що в 11 разів більше, ніж коштує перевезення школярів.

Вирішили відкласти питання пільгового перевезення до сесії, де за нього проголосують. Якщо проєкт затвердять, навряд чи «фіолетова» влада зменшить фінансування газети, яка її прославляє за кошти громадян.

 

Читайте також: Пільги будуть, але не всім. Депутати міськради пропонують зробити безкоштовним проїзд учнів

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Видри, кролики, качки, голуби... У Кременчуці провели виставку тварин. ФОТОрепортаж 1736 0
У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 1815 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 1733 0