Новини з 1996 року

НАШІ ОБІЦЯНКИ. ДЕПУТАТИ ВЗЯЛИСЯ ЗА КОМУНАЛЬНІ АПТЕКИ. Куди подінуть комерційні кіоски в лікарнях ?

Олександр Курилов 23 грудня 2015 18:53 767 0

Депутати міської ради пропонують створити у місті мережу соціальних аптек, яку «вбили» їхні попередники. Це питання програми соціального розвитку міста на наступний рік.

Тема обговорення – пропозиція депутата міськради О.Коркішка, який пропонує створити мережу соціальних аптек.

«Ідея – у створенні комунального підприємства, якому не потрібні додаткові кошти для утримання приміщень, які забезпечені енергоносіями. Ми можемо обмежити надбавку на вартість цих ліків у таких аптеках і платити зарплату за програмою. На все потрібно приблизно 2,2 мільйона грн.», - зазначив головний лікар поліклініки ПАТ «Укртатнафта».

Комерційні аптеки повинні існувати, а це ліки виробництва України, додав депутат від «Укропу».

Про що він не додав – так це про те, що така мережа у місті була ще п’ять років тому, але зникла.

Точка зору депутата Віктора  Калашника  – комунальна аптека у місті є, «але в тих мікрорайонах, де ці аптеки потрібні, – приміщень немає. Щодо лікарняних закладів, то, можливо, там аптеки відкривати й непотрібно. Краще компенсувати вартість ліків, якщо йдеться про лікарні».  

Дебати серед депутатів тривають, навіть Максим Середа, керівник міського управління охорони здоров'я, каже, що він раптом став прихильником комунальних аптек.

Від нього ж – розповідь про курс долара США, від якого вартість ліків залежить, а націнка на ліки меншеа десяти відсотків бути не може.

Натомість пропозиція заступника мера з гуманітарних питань Ольги Усанової – ввести в місті щось на зразок спеціальної картки киянина, що дає можливість купувати ліки зі знижкою…

Загалом цікаві дебати, але мова тут лише про програму, яку навряд чи хто реалізує.

Навряд чи, бо причин дві. Перша – ніхто на цю справу грошей у бюджеті наступного року не закладав. А за рік або «віслюк помре, або шах не виживе». А по-друге,  для чого існуючим аптекам, а всі вони комерційні, – комунальні конкуренти?

Тим більше, що за комерційними аптеками, які «живуть» у наших лікарнях та поліклінках,  дуже чітко проглядаються обличчя наших чиновників.

 

 

Теги: Сесія міської ради

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 188 0
Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 625 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 478 0