Новини з 1996 року

Наш мер в курсі? Уряд погодив Кременчуку отримання нового кредиту на оновлення транспорту

Олександр Курилов 26 листопад 2020 14:15 272 0

Уряд України вчора на своєму засіданні схвалив розпорядження Кабінету Міністрів України «Про залучення коштів позики від ЄІБ для реалізації проєкту «Міський громадський транспорт України ІІ» у розмірі 200 млн євро.

Ці кошти будуть спрямовані на оновлення парків громадського транспорту в різних українських містах.

Також уряд «ухвалив Розпорядження Президента «Про делегацію України для участі у переговорах з ЄІБ щодо укладення Фінансової угоди «Міський громадський транспорт України ІІ» та уповноважив міністра інфраструктури Владислава Криклія підписати зазначену угоду від української сторони, повідомляє Міністерство.

Проект «Міський громадський транспорт ІІ» передбачатиме закупівлю виключно електричного громадського транспорту – трамваїв, тролейбусів, електробусів, вагонів метро, а також будівництво та оновлення трамвайних і тролейбусних ліній, заміну тягових підстанцій.

За тим, що звучало раніше, – вже  визначено 18 міст-учасників проєкту.

Це Сєвєродонецьк, Вінниця, Ужгород, Черкаси, Кременчук, Біла Церква, Мелітополь, Кам’янське, Хмельницький, Тернопіль, Кривий Ріг, Дніпро, Луцьк, Запоріжжя, Львів, Полтава, Одеса та Чернівці.

Остаточний перелік міст буде затверджено в угоді з банком.

Далі ж - просто питання.

Зрозуміло, що Кременчук у цей новий кредитний проект могли записати тільки після узгодження з мером Малецьким.

Й слід розуміти, що восьмий  кременчуцький кредит, який місто теж бере в євро, не буде більшим за попередній транспортний – не більше 8 мільйонів євро.

Єдине, що в цьому випадку, – це застереження стосовно міського бюджету, де сьогодні не вистачає коштів ні на вчасну виплату авансу бюджетникам, ні на дороги, ні на протидію коронавірусу.

Ми бачимо, що сьогодні в місті гроші є тільки на купівлю нових меблів у виконком, ремонт службових автомобілів, охорону мерії та вчасну виплату зарплати чиновникам.

Втім, можливо, за рік-два ситуація виправиться, але поки що доведеться пожити в режимі «грошей немає, але ви тримайтеся».

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1093 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2096 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2713 0