Новини з 1996 року

Нарешті! В Україні почали дешевшати огірки

Валерія Макряшина 23 червня 2019 11:15 419 0

На українському ринку спостерігається надлишок огірка, що змушує виробників активно переглядати ціни в бік зниження, повідомляють аналітики проекту EastFruit.

За словами учасників ринку, дана ситуація обумовлена збільшенням пропозиції ґрунтового огірка як з великих фермерських господарств, так і з літніх теплиць.

Сьогодні фермери пропонують огірок з літніх теплиць за ціною 5-6 грн/кг ($0,19-0,23/кг), що в середньому на 45% дешевше, ніж тижнем раніше.

В умовах, що склалися, великі тепличні комбінати, незважаючи на невеликі збори, змушені були також переглянути ціни в бік зниження.

Так до кінця нинішнього тижня продавали тепличний огірок по 7-10 грн/кг ($0,27-0,38/кг), що в середньому на 29% дешевше, ніж у кінці минулого робочого тижня.

Таку ситуацію гравці ринку пояснюють кількома чинниками.

По-перше, пропозиція огірків із плівкових теплиць і відкритого грунту продовжує збільшуватися, що вкрай негативно позначається на темпах збуту даної продукції. У той же час великі комбінати зачищають теплиці і часто пропонують до продажу некондиційну продукцію.

Тим не менш, необхідно відзначити, що, незважаючи на цінове зниження, сьогодні тепличний огірок в Україні коштує в середньому в 2,4 рази дорожче, ніж в аналогічний період 2018 року. Ціни на продукцію із плівкових теплиць у середньому в 2,2 рази вище торішніх.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж 421 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО 543 0
У Кременчуці Хеловін провели «з вітерцем», і дощ цьому аж ніяк не завадив. ФОТОрепортаж 1048 0