Новини з 1996 року

Нарешті: В Україні масові обов’язкові флюорографії можуть замінити на аналізи для груп ризику

Марина Баніт 23 березня 2018 12:40 1086 0

Про це з'явилася інформація на сторінці у ФБ в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун:

"У нашій роботі запровадження сучасних практик медичної допомоги часто має відбуватися одночасно з руйнуванням застарілих методів. А разом з ними й міфів, породжених совєтською системою охорони здоров’я. Одним із них є проведення масових флюорографічних обстежень у здорових людей з метою зупинити туберкульоз.

По-перше, флюорографія дозволяє виявити тільки розвинуті форми захворювання. На ранній стадії хвороба не призводить зміни в легенях, тому навіть якщо пацієнт уже інфікований, флюорографія цього не покаже.

По-друге, флюорографічні обстеження часто оминають саме тих людей, хто найбільше ризикує захворіти - пацієнтів з незабезпечених та вразливих груп населення.

Це є однією з причин, чому туберкульоз виявляють на вже пізній стадії, коли шансів одужати дуже мало. Як наслідок - в Україні за рік від туберкульозу помирає 4000 пацієнтів. Це 11 людей щодня. При тому, що держава закуповує необхідні ліки.

В Операційному керівництві з активного скринінгу на туберкульоз ВООЗ радить застосовувати систематичний скринінг серед груп високого ризику (http://www.who.int/…/publications/2015/operational_guide/en/).

У цивілізованих країнах це виглядає так:

- На огляді в сімейного лікаря (або терапевта чи педіатра) пацієнт заповнює анкету, де відповідає на запитання, що можуть визначити можливість захворювання.

Якщо лікар бачить потребу - він пропонує пацієнту здати мокротиння на аналіз. Він покаже, чи є в організмі збудник хвороби вже за дві години, й пацієнт зможе почати лікуватися.

У комплексі зі змінами на первинній ланці та запровадженням доказових практик у лікуванні туберкульозу ми зможемо краще контролювати туберкульоз, вчасно виявляти хворобу та успішніше її лікувати".

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1141 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2143 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2761 0