Новини з 1996 року

Нардепи Мовчан і Шаповалов проігнорували голосування про відповідальність за брехню в декларації

Артем Кузьменко 04 грудня 2020 16:40 303 0

Сьогодні, 4 грудня, у Верховній Раді відбулося голосування за законопроєкт, який зареєстрували лише вчора і який повертає відповідальність за недостовірну інформацію в декларації. Такому швидкому процесу розгляду передувало рішення Конституційного Суду про скасування такої відповідальності, яке вони прийняли в кінці жовтня.

Під час голосування, яке відбувалося в період з 13:01 до 12:36, в залі були присутні кременчуцькі нардепи Юрій Шаповалов і його племінник Олексій Мовчан. Щодо першого, то він не голосував за жодне з рішень, пов’язаних із законопроєктом.

 

 

Його колега і родич Олексій Мовчан у найважливіший момент, коли вирішували, чи приймати законопроєкт, також взяв приклад з дядька і не натиснув на жодну з кнопок. Причина такого ігнорування не зрозуміла.

 

 

Загалом в останньому голосуванні за прийняття закону взяли участь 298 нардепів з 332 присутніх.

Що передбачає закон? Насамперед, якщо різниця між фактичним прибутком і задекларованим становить від 1 300 000 до 9 000 000 гривень, недобросовісного декларатора зобов’яжуть заплатити штраф (від 42 000 до 51 000 гривень) або займатися громадськими роботами. Плюс до цього йому заборонять обіймати певні посади на термін до трьох років.

Якщо різниця становитиме понад 9 000 000 гривень, санкції ті ж самі, але додається обмеження волі на термін до двох років.

Зауважимо, що вищезазначені покарання є санкціями статті з Кодексу про адміністративні порушення, оскільки ВР не може повернути кримінальну відповідальність.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1094 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2096 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2713 0