Новини з 1996 року

Нардеп Юрій Шаповалов не підтримав звільнення українських журналістів, затриманих путінським ФСБ

Віктор Крук 05 жовтня 2016 13:40 1318 0

Нардеп від Кременчука Юрій Шаповалов утримався під час голосування у Верховній Раді за звернення до парламентарів країн світу щодо консолідації зусиль задля звільнення незаконно затриманих путінським режимом українських журналістів Романа Сущенка та Миколи Семени.

Сьогодні на пленарному засіданні парламенту була прийнята постанова №5220, якою схвалено Заяву Верховної Ради України «Про незаконне позбавлення свободи українських журналістів Романа Сущенка та Миколи Семени». 

Цією Постановою Верховна Рада України звертається до Парламентів держав-членів Європейського Союзу, США, Канади і Японії, Європейського Парламенту, Діючого голови ОБСЄ, Міністра закордонних справ ФРН Франка-Вальтера Штайнмайєра, Представника Організації з безпеки та співробітництва в Європі з питань свободи засобів масової інформації Дуні Міятович та інших інституцій щодо обставин незаконного затримання та позбавлення свободи українських журналістів Романа Сущенка та Миколи Семени. Верховна Рада України пропонує зазначеним інституціям та посадовим особам вжити заходів щодо консолідації зусиль міжнародного співтовариства задля звільнення українських журналістів, сприяння негайному допуску консульських посадових осіб України та адвоката до незаконно утримуваного Романа Сущенка, а також – засудити відповідні дії Російської Федерації, які грубо порушують права людини.

Постанову у залі парламенту підтримали 245 народних депутатів України із 332 присутніх на засіданні. Не голосували 85 нардепів, проти не висловився ніхто, і лише двоє утрималися. Обидва з фракції «Воля народу». Це Сергій МЕЛЬНИЧУК та Юрій ШАПОВАЛОВ - народний депутат, обраний кременчужанами.

Другий народний депутат від Кременчука – Костянтин Жеваго за давньою звичкою взагалі не прийшов на засідання парламенту.

Варто зауважити, що Міністерство закордонних справ України рекомендує українцям утримуватися від відвідання Російської Федерації через збільшення кількості провокацій з боку російських силових структур стосовно громадян України.

"На території держави-агресора зросла кількість безпідставних затримань наших співгромадян. Російські правоохоронні органи грубо поводяться з українцями, застосовують до них неприпустимі методи фізичного та психологічного впливу, тортури та інші дії, що принижують людську гідність. Громадянам України відмовляють у доступі до них консулів, адвокатів.
Такими діями російська сторона грубо порушує універсальні норми міжнародного права у сфері дотримання прав і свобод людини, а також свої міжнародно-правові зобов’язання відповідно до Віденської конвенції про консульські зносини 1963 року та Консульської конвенції між Україною та Російською Федерацією від 1994 року.
Враховуючи зазначене, а також зважаючи на суттєво обмежені на даний час можливості української сторони забезпечити належну безпеку наших співгромадян на території РФ, МЗС закликає громадян України утримуватися від поїздок до Російської Федерації, а також від слідування транзитом територією цієї держави", - йдеться у рекомендації МЗС.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 843 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 1272 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 1728 0