Новини з 1996 року

Нардеп від Кременчука Юрій Шаповалов і ринок землі. Байдужість до людей, яка вбиває

Валерія Макряшина 14 листопад 2019 10:10 790 0

Верховна Рада зробила крок до запровадження в Україні ринку землі. Законопроєкт підтримали не всі полтавські нардепи-мажоритарники. Нардеп від Кременчука — Юрій Шаповалов, як завжди, оригінально виділився — стримався, утримався і законопроєкт цей не підтримав і проти нього теж не голосував.  

Вчора, 13 листопада, Верховна Рада ухвалила законопроєкт про ринок землі в першому читанні. Це закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення (№ 2178-10)", який скасовує заборону на продаж земель сільськогосподарського призначення.


Законопроєкт був ухвалений аграрним комітетом Верховної Ради. Відмітимо, що в ньому найзапеклішу критику викликала норма, яка передбачає, що за певних умов іноземні компанії зможуть купувати землю. Інша норма передбачає, що один покупець не може придбати більше 0,5% усіх с/г земель в Україні, тобто близько 210 тисяч га.


"За" проголосували 240 народних депутатів, "проти" — 52, утримались — 57, не голосували — 16.

І серед тих, хто утримався й не схотів, імовірно, рухатися до так званого кращого життя, - наш кременчуцький нардеп Юрій Шаповалов, який є представником групи, пов'язаної з олігархом Коломойським, а той - проти продажу землі. 

Загалом сам закон є  жахливим у частині норми придбання землі в одні руки. Й мова тут про норму в 200 000 гектарів, що за площею дорівнює сільгоспугіддям чотирьох сільських районів зразка Кременчуцького.

Інше, що можна зрозуміти, - така концентрація землі в руках одного власника вбиває фермерство в Україні зовсім, тож зрозуміло, чому фермери проти такого продажу.

І тут можна сказати одне - ось є наш нардеп Юрій Шаповалов, який ні за, ні проти й байдужий до всього: і до землі, й до виборців зокрема. 


Що передбачає закон?

Перше. Із 1 жовтня 2020 року скасовується заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення. З цього моменту право продавати земельні паї отримають усі їхні власники.

Друге. Купувати землю зможуть українські фізособи, компанії, територіальні громади та держава.

Третє. Юридичні особи, кінцевими власниками яких є іноземці і які орендують землю в Україні більше трьох років, також зможуть її придбати з 1 жовтня 2020 року.

Четверте. Ті іноземні компанії, які не займались обробітком землі в Україні мінімум три роки, зможуть отримати право придбавати землю з 1 січня 2024 року.

П'яте. Передбачене переважне право орендаря на купівлю земельної ділянки.

Шосте. Концентрація землі у власності визначена на рівні 35% ОТГ, 8% області та 0,5% країни.

Сьоме. Землі державної та комунальної власності будуть реалізовуватися на торгах. Стартова ціна продажу – нормативна грошова оцінка.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 244 0
Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 643 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 496 0