Новини з 1996 року

Нардеп Шаповалов поховав «сонячну мрію» мера Малецького. Без варіантів

Олександр Курилов 15 травня 2019 13:30 524 0

Надалі в економічному житті Кременчука, тобто в планах на це життя, – великі зміни.  Мова про те, що найбільш прогресивні кременчуцькі мрії - про створення величезного поля з сонячними батареями площею 150 гектарів біля Свіштовського кладовища такими мріями  й залишаться.

Це вчорашнє голосування в парламенті, згідно з яким плани про виробництво в Кременчуці електроенергії за  допомогою сонячних батарей, а це фундаментальний проект нашого нардепа Юрія Шаповалова  й міського голови Віталія Малецького, стають нереальними.

Причому сам нардеп за його скасування й проголосував. Бо за тим, що в парламенті підтримано, – з 1 січня 2019-го, тобто цього року, електроенергія, вироблена за зеленим тарифом, дешевшає на 25 відсотків.

І до нашого міста це голосування прив’язано серйозно. Бо саме в Кременчуці наш міський голова закрив багаторічний проект зі створення інвестиційного парку "Індустріальний" біля Свіштовського кладовища, який мав постати на 168 гектарах.

Натомість нова фішка з цього приводу – 150 гектарів цієї площі передавалися підприємству «Кліар енерджі Кременчук» для розташування сонячних батарей.

Такий проект міг би бути цілком реальним й у випадку його реалізації йшлося б про встановлення приблизно 100 тисяч сонячних панелей на суму орієнтовно 100 мільйонів гривень.

Якби все це стало реальністю, то наш мер Віталій Малецький справді зміг би записати цю справу у свій актив.

Однак цього він зробити не зможе. За прийнятим учора законом стосовно зелених тарифів у життя втілюються дві речі.

Перша – електроенергія, яку виробляють сонячні батареї, надалі купуватиметься енергоринком одразу на 25 відсотків дешевше, ніж раніше. Тобто вартість одного такого кіловата електрики не перевищуватиме 4 гривні. Однак є й інше – відтепер держава купувати електроенергію за зеленим тарифом тільки в того виробника, хто запропонує під час її продажу найдешевшу ціну.

І тут так слід розуміти, що «Клір Енерджі Кременчук», де від серця відривають кожну копійку, навряд чи цю найдешевшу ціну пропонуватиме.

Інакше б бізнес цей, принаймні в частині виробництва електрики на газі з Деївського звалища, в його попереднього власника, німця Йорга Майснера, ніхто б не віджимав.

А так ми всі спеціалісти – відібрать, віджать, але, на жаль, мало що можемо зробити самі.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1246 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1911 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2431 0