Новини з 1996 року

Нардеп Шаповалов підтримав заборону наземних сонячних панелей для домогосподарств. Чому?

Олександр Курилов 29 квітня 2019 10:20 1008 0

Кременчуку потрібен новий народний депутат у парламенті України замість нинішнього Юрія Шаповалова, який своїм голосуванням робить людям справжню шкоду.

Таке обмеження інтересів громадян, завдяки нашому нардепу, відбувається виключно на користь великого бізнесу,  з яким Юрій Шаповалов пов'язаний.

Це останнє голосування в парламенті за проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії (№8449-д), або за зелений тариф.

За результатами голосування, Верховна Рада ухвалила заборону на наземні сонячні панелі для домашніх СЕС

А прийнята поправка Домбровського, за яку голосував наш нардеп, передбачає, що «зелений тариф» не буде поширюватися на сонячні панелі споживачів, розміщені на землі.

 

Натомість Верховна Рада ухвалила  цей законопроект про зелений тариф разом з правкою,  яка передбачає, що домашні сонячні електростанції можуть розміщувати сонячні панелі тільки на дахах та фасадах будівель.

Як повідомляє інформагентство, депутати спершу прибрали правку, але потім повернули її перед самим голосуванням.

Згідно з редакцією законопроекту на сайті парламенту, «зелений тариф» передбачений для електричної енергії, виробленої споживачами за допомогою сонячних панелей «за умови їх розташування на дахах та/або фасадах капітальних будівель, споруд, встановлюється єдиним для всіх споживачів».

І тут слід сказати ось про що.

Не так давно депутати Кременчуцької міської ради дали дозвіл на спорудження великої сонячної електростанції для фірми «Кліар Енерджі» на території колишнього інвестиційного парку «Центральний».

Але це інвестиційний проект бізнес-друзів нашого нардепа з Чернігова, при якому всі сонячні панелі в цьому випадку будуть стояти на землі – саме там, де Юрій Шаповалов своїм голосуванням заборонив їх ставити дрібним домогосподарствам.

І, певно, що ми тут маємо факт звичайного лобіювання інтересів великого бізнесу при утиску прав дрібних домогосподарств.

Далі слід сказати про сам зелений тариф, за яким держава (енергоринок)  купує електрику у її виробників. А це сьогодні – 5 гривень 73 копійки за кіловат.

І з такими цінами можна зрозуміти, чому наш нардеп Юрій Шаповалов вирішив вдарити по тих же власниках дачних ділянок, які надумали собі ставити сонячні панелі й заробляти на цьому кошти. Бо після такого закону держава  (енергоринок) не буде купувати у власників цих сонячних електростанції  вироблену електроенергію.

Однак для великого бізнесу, який на території колишнього інвестиційного парку «Центральний», що за Молодіжним, ставитиме свої сонячні панелі на землі, – нічого не зміниться.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 423 0
Кременчужанам нагадали про подвиг ветеранів, які боролися за наше місто проти нацистів. ФОТОрепортаж 1153 0
Фестиваль краси та грації: кременчуцька виставка-ярмарок зібрала тисячі відвідувачів. ФОТО 857 0