Новини з 1996 року

Нардеп Жеваго і журналісти. Розповів про гордість, гроші і покликав на дебати Шаповалова

Олександр Курилов 20 вересня 2016 18:16 1259 0

Чи повинні кременчужани гордитися тим, що залізні котуни, які виробляються у нас під боком у сусідніх Горішніх Плавнях, уже перевищили 20-відсоткову частку ринку Японії?

Наскільки повинні гордитися ми тим, що серед інвесторів Полтавщини – підприємства нардепа Костянтина Жеваго перші, а Кременчук і поруч не стояв.

І чи можемо ми цим гордитися, коли бачимо, як після себе народний депутат України, мільярдер Костянтин Жеваго залишає суцільну пустелю, по якій вітер ганяє суцільний пил?

Це запитання до власника ПАТ «АвтоКрАЗ», Полтавський ГЗК, «Кременчукм’ясо» й ще купи підприємств від журналістів на прес-конференції сьогодні, проведеній на автозаводі.

Прес-конференція ініційована самим нардепом.

Причина раптової відкритості, а раніше до нього було не підступитися, - досить проста.  На пана Жеваго тиснуть усіма способами й кременчуцькі конкуренти впевнено заходять на його депутатський мандат.

Коли будуть нові вибори до парламенту – ніхто не знає, тож мета нардепа на прес-конференції одна. Мова про зупинку наїзду на нього й відповідь тим, хто намагається вибити пана Жеваго з парламенту.

Про збанкрутілий банк «Фінанси і кредит» і непрофесійний НБУ

17 вересня якраз виповнився рік, як банк «Фінанси і кредит» було оголошено неплатоспроможним. І питання до нардепа – чому так сталося, що його банк збанкрутував?

Пояснення від мільярдера – все тому, що Національний Банк України, який очолює Гонтарева, – непрофесійний і діяльність його непрофесійна.

Звісно, НБУ давав «Фінансам і кредиту» гроші на рефінансування й мова тут про 1,4 мільярда гривень, але цього було недостатньо для повернення кредитів.

Пояснення пана Костянтина – якби рефінансування склало б 5 мільярдів гривень, то в цьому випадку банк би вижив.

А тепер, після року банкрутства, вже Фонд гарантування вкладів повернув більшість грошей, які лежали у людей на депозитах. Натомість є питання з виплатою грошей тим, вклади яких перевищували 200 тисяч гривень.

Що буде з кримінальною справою  в цьому випадку? Пояснення пана Жеваго - у випадку оголошення банку неплатоспроможним такі справи відкриваються для перевірки.

А поки що через непрофесійність НБУ й від «кохання» до Гонтаревої фінансист Жеваго не виключає, що курс долара США зросте до 30 гривень.

Про військові МАЗи та армійські замовлення

У всіх державних схемах, де присутня наша влада,  сьогодні були і є мутні схеми. А для нардепа такою схемою є відмова Міністерства оборони  від купівлі автомобілів КрАЗ і купівля для потреб українських Збройних Сил білоруських МАЗів.

Чому ця схема мутна?  

Бо, по-перше, власником Черкаського автомобільного заводу, який перехопив у Кременчука військові замовлення, є заступник голови ради НБО Свинарчук, і про це нардеп заявляв Президенту України Петру Порошенку.

Втім компроміс з цього питання, здається, нардепу-мільярдеру  знайти вдалося, й з наступного року на Кременчуцькому автозаводі знову займуться виготовленням військових замовлень.

А поки що нардеп успішно співпрацює з МВС, і вантажівки для Нацгвардії виготовляються.

Щодо конфлікту, який, можливо, вирішиться, то головне запитання Жеваго нині – чому Україна купує білоруські МАЗи, виготовлені з російських комплектуючих?

Про те, що врешт-решт це питання ініційоване самими військовими, які скаржилися на якість кременчуцьких вантажівок, теж на прес-конференції згадали.

Відповідь тут уже від керівника автозаводу Романа Черняка стосовно «Кугуарів» і вона така – цей автомобіль у бій іти не може, бо це патрульна машина.

Чому конструкторам не вдалося поєднати одне з іншим – представник автозаводу не конкретизував. Так само зауваження військових щодо якості КрАЗів не коментувалися.

Про кременчуцького мера Віталія Малецького, який усе фарбує у фіолетовий колір

Популісти – це, на переконання нардепа Жеваго, нинішня владна команда Кременчука. Саме вони є популістами, при яких закриваються підприємства й займаються наші міські чиновники самопіаром, або саморекламою.

А серед такої – проведення численних суботників, коли все у Кременчуці фарбують у фіолетовий колір, хоча на тому ж Заході таких суботників не проводять, але людям дають зарплату.

Така не дуже оптимістична  думка у народного депутата Жеваго про нашого кременчуцького керівника…

Звідки це все – нардеп теж пояснив. І мова тут уже про колишнього мера. Нинішній міський голова Віталій Малецький називає себе його послідовникам, а це викликає критику у нардепа Жеваго.

Його точка зору протилежна й він говорить, що родичі покійного мера володіють 15-а відсотками ПАТ «Кременчукм'ясо».

Чим далі завершиться їхня спільна послідовність? Репортеру одразу згадуються погрози батькам дітей колишньої ЗОШ №14, зробити учнів наркоманами, бо дорослі протестують проти закриття навчального закладу, або відома всім історія про «купівлю» тролейбусів чи продаж малосімейок за хабарі – на жаль, розповіді про їхню послідовність тут продовження не мали.

Про відселення селян від кар’єрів Жеваго

І це вже запитання репортера до нардепа, поруч з Єристівським кар’єром якого живуть люди. Громадяни ж від нардепівської гірничої промисловості страждають. Води у них немає, будинки їхні тріщать

Обіцянка пана Жеваго з цього приводу – "…він відселить тих, хто буде чесним і порядним.

Але якщо було в хаті двоє прописаних, а тепер більше, то це вже нечесність".

Ще пояснення з цього приводу від пана Костянтина – люди скаржаться, що від вибухів у їхніх будинках пішли тріщини. Але це вже не провина підприємства, а прорахунки будівельників, які багато років тому споруджували хатини», - таке пояснення від ініціатора прес-конференції. Тобто все залишиться, як і було.

Ще з почутого й теж про кар’єр – уже Біланівський. Будівництво його почнеться, як тільки нардеп отримає європейські кредити.

Головним донором має стати Німеччина й мова тут про мільярд доларів США.

Усі або практично всі дозволи на початок розробки нового кар’єру в нього вже є, говорить нардеп.  

Про обіцяний ремонт Палацу культури ПАТ «АвтоКрАЗ»

Ремонт, бо діра в стіні цього закладу культури вже настільки велика, що скоро туди можна буде залітати літаком, за словами пана Жеваго, буде проведено.

Коли саме – поки що невідомо. Але є відповідь від нардепа про тривалість цього ремонту й мова тут про термін від 12 до 18-и місяців.

Чим би діти не тішилися - Жеваго хоче знову перейменувати Горішні Плавні у Комсомольськ

Народний депутат України від нашого міста й сусіднього теж -  пан Жеваго зробив прорив у законотворчій діяльності. Він, за словами якого, сьогодні в Стаханові терористи розпилюють на металобрухт його вагонобудівний завод, зареєстрував проект постанови про перейменування міста Горішні Плавні. В що будуть знову перейменовувати колишній Комсомольськ, поки що незрозуміло. Точка зору нардепа – це питання слід віддати на розсуд громади, яка нічого з цього приводу не зробила раніше.

Нині ж буде серія №2 й про це вже пан Жеваго провів перемовини у Верховній Раді, де його думку спікер Парубій зустрів без особливої зацікавленості.

Останнє - про послідовність: нардеп Жеваго гукає нардепа Шаповалова на дебати

Народний депутат України Костянин Жеваго, який розповів журналістам, що він не живе у Лондоні, але в Києві, гукає свого колегу нардепа Юрія Шаповалова на дебати.

А на цих дебатах один нардеп пояснюватиме іншому, що той не правий і хто з них більший послідовник.

Зрозуміло, що такі дебати будуть цікаві всім, і якщо вони відбудуться, то ми дізнаємося, чим вони удвох у будівлі парламенту займаються взагалі?

Втім пан Шаповалов на такі пропозиції не «клює», бо це вже не вперше. Говорити Юрій Шаповалов промови не може й дебатувати нардепу Жеваго доведеться самому.

Останнє – це знову про те, з чого починали. Про гордість. Без сумніву, пану Жеваго є чим гордитися – це залізорудний  ринок Японії. Мешканцям Горішніх Плавнів слід гордитися високими зарплатами. Кременчуку ж можна скласти сусідам по гордині справжню компанію.

А наш предмет гордості – це надзвичайно високий рівень захворюваності на онкохвороби. У Кременчуці та Горішніх Плавнях він є рекордним для всіє Полтавщини.

І чого тут більше - впливу ГЗК чи отруйної від хлору води в кранах - на це запитання відповіді немає.  

Теги: Нардеп Костянтин Жеваго

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1275 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2274 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2891 0