Новини з 1996 року

Напередодні сесії нової міськради: члени "ширки" підкоригували порядок денний. ВІДЕО

Андрій Михайленко 24 листопад 2015 08:24 1152 0

На відео порядок денний можна переглянути з 10:45 хвилини.

 

 

Замість відомих 12 питань Порядку денного першої сесії міської ради, вчора на вечірніх зборах у виконкомі Віталій Малецький показав більш спрощений Порядок, котрий складався вже з 8 питань:

- "Про затвердження Регламенту Кременчуцької міської ради VII скликання" (натякнули, що в останньому будуть лише косметичні зміни, про відкрите голосування  - жодної конкретики не сказали);

- "Про обрання на посаду секретаря міської ради" (Малецький запропонував представника "Рідного міста" Юрія Гриценка);

- "Про нагородження почесним знаком "За заслуги перед містом" (вручать Василю Івку);

- "Про утворення виконавчого комітету Кременчуцької міської ради та затвердження його складу" (буде 11 членів виконкому);

- "Про присвоєння рангу посадової особи місцевого самоврядування міському голові В.О. Малецькому";

- "Про умови оплати праці міського голови, секретаря міської ради, першого заступника, заступника міського голови, керуючого справами виконкому міської ради";

- "Про утворення постійних депутатських комісій Кременчуцької міської ради VII скликання";

- Різне.

Як обережно зазначив Віталій Малецький, дані питання пропонуються до порядку денного на сьогоднішню сесію.

"Частина з них є в тому матеріалі, який було деякими засобами масової інформації сьогодні (вчора. - Ред.) оприлюднено на своїх сайтах... Я не знаю, яким чином було отримано чорновик",  - зауважив Малецький.

Слід зауважити: у представників теперішньої "ширки" (БПП, Поруч, Рідне місто та Батьківщина) спостерігалось певне напруження. Найбільше не могли опанувати собе без 5 хвилин віце-мер Руслан Проценко та ПОРУЧень Микола Бокован, які періодично вступали в словесні перепалки з "укропівкою" Оксаною Піддубною.

Присутні на зустрічі представники від "Самопомочі" Ганна Павленко, та ж Оксана Піддубна й представник "Опозиційного блоку" Микола Порицький дивувались, чому представники даної політичної четвірки так поспішають з порядком денним. 

Стало зрозуміло, що той Регламент роботи міської ради, який виноситься сьогодні на сесію, формувався без участі представників даних трьох політичних сил. Тут слід зауважити, що очільник "радикалів" Дмитро Кавунник у полеміку з представниками "ширки" активно не вступав, обурень з його боку не було помічено.

"Самопомічанка" Павленко запитала присутніх представників "великої четвірки" з приводу того, чому вони так поспішають, адже їм вистачає голосів для ухвалення всіх питань на сесії. 

Усі дані обставини наводили автора статті на думку, що склад даної "ширки" вкрай нестабільний, оскільки було видно, що декому прийшлось піти на великі поступки. 

Представникам партій "Укроп", "Самопоміч", Радикальної партії та "Опозиційного блоку" залишається посміхнутись, що деякі й зробили, та розпочати роботу зі збору й аналізу інформації про проблеми міста, акцентуючи при цьому на тих новаціях, які вже давно мали запровадити у Кременчуці:

- відкрите поіменне голосування,

- відкрита звітність юридичного відділу виконкому,

- громадські та депутатські (або разом) наглядові ради при комунальних підприємствах для контролю за витрачанням коштів (контролювати є що),

- й нарешті, тотальна онлайн-звітність про витрачання бюджетних коштів з опублікуванням усіх документів, на підставі яких проводиться витрачання бюджетних коштів (рахунки, акти виконаних робіт, чеки і т.ін.), адже ще у вересні вступив в дію Закон України "Про відкритість використання публічних коштів".

Тож робимо висновок про те, що ПОРУЧні, БПП, Батьківщина та Рідне місто будуть наступати на граблі, бо взимку, принаймні, буде тарифна "турбулентність". 

Теги: Політика Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1374 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2365 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2988 0