Новини з 1996 року

Нам знову перед виборами пообіцяли міст через Дніпро. Або чому нас 30 років тримають за дурнів?

Олександр Курилов 22 жовтня 2020 08:50 390 0

У Кременчуці величезна сенсація! Її зміст – нам знову обіцяють будівництво нового мосту через Дніпро. І як завжди – ця обіцянка лунає перед виборами.

Але якщо останні тридцять років  будівництво нового мосту нам обіцяли за місяць до чергових виборів, то цього разу – за два дні перед виборами, аби ніхто не зрозумів, в чому тут жорстокий жарт.

То що ж обіцяють?

А Кременчуку обіцяють те, що люди хочуть почути – ось їм збудують новий міст.

Й аби це була не просто обіцянка, а щось більш вагоме, Служба автомобільних доріг у Полтавській області розмістила оголошення про тендер.

Тож вартість нового мосту, який хочуть збудувати за три роки, – 12,5 мільярдів гривень.

Кінцевий строк подання пропозицій виконавців – 23 листопада, а оголошення переможців – наприкінці грудня.

З цього приводу вже в Укравтодорі підготували з приводу оголошеного тендера свій коментар і він такий: «Орієнтовний термін початку будівельних робіт — весна 2021 року. Термін реалізації проєкту - 3 роки.

Новий міст у Кременчуці буде вантовим мостом за схемою 180+360+180. Запланована протяжність (разом з підходами) — 1,7 км.

Проєктом передбачається локалізація виробництва — 95 % усіх матеріалів (у тому числі — металургійних) будуть вітчизняного виробництва.

Також для розвантаження міста від транзитного транспорту Укравтодор стратегічно розглядає можливість будівництва в найближчі роки обходу Кременчука з мостовим переходом через річку Дніпро», - такий короткий зміст цього радісного оголошення, прочитавши яке, слід бігти в  магазин по шампанське, щоб відзначати подію. Але.

Які вони - косяки їхньої мостової передвиборчої агітації?

Насправді все не так гарно, як нам розписують. І причин для такого твердження декілька.

Перша – простий  кременчуцький приклад, який показує, чому нас тримають за неповноцінних розумом, повідомляючи про тендер.  

Ось не так давно в Кременчуці було оголошено тендер на будівництво лабораторії міського онкологічного диспансеру.

Вартість цього проекту - 194 мільйони гривень. Тендер відбувся і переможець визначений. За умовами цього тендера, лабораторія, а вона повинна постати на території Першої міської лікарні, вже мала б там блищати новими вікнами.

Тільки от біда – тендер на будівництво провели, а грошей у бюджеті – не передбачили. Тому ніякого будівництва і ніякої лабораторії, а все написане так на папері й залишилося.

І те ж саме з мостом – полтавські чиновники оголосили тендер, при тому, що в бюджеті України кошти на цей проект не передбачені взагалі. Але яке може бути будівництво без грошей?

Ну і, звісно, до цього тендера на Крюківський міст оприлюднено документи. Зокрема угоду, в якій написано:

«Підрядник у порядку та на умовах, визначених цим Договором, зобов'язується на власний ризик своїми та залученими силами і засобами з власних матеріальних ресурсів виконати роботи за об’єктом нового будівництва».

І багато таких підрядників з власними матеріальними ресурсами в нас?

А ще – «Замовник забезпечує фінансування робіт, доручених до виконання Підряднику, на підставі договірної ціни, …з урахуванням фактично понесених витрат, за рахунок коштів державного бюджету та виходячи з їх фактичного виділення Замовнику».

Тож, здається, саме це і залишилося – дочекатися коштів у державному бюджеті Замовнику, які цього року точно ніхто не виділить, бо Державний бюджет уже зверстано і передано на розгляд нардепам.

А все інше – це просто передвиборчий шум, цього разу – шум обіцянок збудувати новий міст через Дніпро за 12,5 мільярдів грн… І так – уже 30 років поспіль.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж 445 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО 569 0
У Кременчуці Хеловін провели «з вітерцем», і дощ цьому аж ніяк не завадив. ФОТОрепортаж 1070 0