Новини з 1996 року

Наказ Гриневич – ні, не чули! У Кременчуці запроваджують платну освіту для першокласників

Олександр Курилов 10 липня 2018 11:25 2959 0

Кременчук буде єдиним містом на Полтавщині й в Україні, де наказ міністра освіти Лілії Гриневич про запровадження у всіх перших класах єдиної освітньої програми «Нова українська школа» проігнорують.

І з цими новими програмами, де діти мають вчити з першого класу англійську, а самі класи мають бути облаштовані по-новому, – в місті велика проблема.

Мова про окреме кременчуцьке князівство - мікрорайон «Ревівка», де є ЗОШ №2 й де замість наказу міністра втілюють у життя ідею про платне навчання учнів з 1-го класу.

Це кременчуцькі сторінки соціальних мереж і повідомлення батьків дітей, які живуть у цьому віддаленому районі Кременчука.

А зміст повідомлення - про те, що у всій Україні учні першого класу навчатимуться безкоштовно за програмою «Нова українська школа».

Натомість у Кременчуцькій школі №2,  в єдиному  першому класі, а з 1 вересня відкриють лише один, навчання для першокласників буде платним і проходитиме за комерційною програмою «Інтелект України».

«Програма плюс» зателефонувала в міське управління освіти з єдиним питанням: чому в Кременчуці запроваджують платне навчання для першокласників і тим самим дітей розділяють на тих, за кого можуть заплатити й за кого не можуть,  якщо міністр освіти Лілія Гриневич це заборонила.

Й отримана відповідь – міністр такої заборони не оприлюднювала.

А раз не оприлюднювала, то в Кременчуці вчинили круто – ввели платне навчання для учнів першого класу. Для початку - в одній із шкіл, і далі буде.

«Як так може бути? Ось усі школи нашого міста отримали з державного бюджету кошти для ремонту аудиторій, у яких навчатимуться першокласники за програмою «Нова українська школа». Школа №2 ці кошти теж отримала, от тільки за новими міністерськими програмами ніхто вчити дітей не буде»», - зазначає з цього приводу відома кременчуцька волонтерка Алла Заможська.

Звідси й запитання: що саме в Кременчуці відбувається й чому накази міністра освіти про безплатний доступ першокласників до навчання ігноруються?

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Кременчужани можуть насолодитися красою традиційних вузлових ляльок. ФОТО 260 0
У Кременчуцькій галереї - аншлаг: відкрили всеукраїнську виставку. ФОТОрепортаж 359 0
«Бумеру - 15 років»: у Кременчуці відбувся ювілейний концерт репера Серьоги. ФОТО 503 0