Новини з 1996 року

Надзвичайна ситуація з мертвими курми. У Потоки з ревізією завітав голова Полтавської ОДА. ФОТО

Валерія Макряшина 13 травня 2020 15:00 2042 0

Сьогодні, 13 травня, у село Потоки Кременчуцького району, де наразі проводяться заходи з утилізації 600 тисяч курей, які загинули 2 травня внаслідок перебоїв з електропостачанням на Кременчуцькій птахофабриці, завітав очільник Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

Він виявив бажання особисто вивчити ситуацію, яка наразі відбувається у цьому селі, мешканці якого опинилися у своєрідній екологічній біді, й оцінити шкоду, завдану, зокрема, землям сільськогосподарського призначення. 

Дуже важко собі уявити, який сморід відчувають жителі, будинки яких  розташовані найближе до звалища мертвих курей, яких вже майже два тижні думають, як правильно утилізувати. 

Поки одні думають і щось там вирішують, селяни переживають і бояться, щоб за цей час у їхньому селі та за його межами не трапилося справжньої екологічної катастрофи.

Втім, як раніше запевнило керівництво птахоферми, птиця не була інфікована, її можна переробити, знезаразити та утилізувати. Але коли це станеться — питання актуальне, більш того, всіх цікавить, яким способом і куди саме будуть утилізовувати мертву птицю. 

Відповідь на це та інші важливі питання хотів дізнатися сьогодні й голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов під час свого  визиту на "місце пригоди", але у відповіді керівника підприємства нічого конкретного він, окрім того, що всі працюють у дві зміни та стараються, на жаль, не почув. 

І це не могло не обурити, бо, як заявив Олег Синєгубов, керівництво птахоферми нічого самостійно не зробило, щоб впоратися із ситуацією, тому вимушені підключатися всі, щоб допомогти. Автівки птахофабрики, які могли б вивозити біомасу, не відповідають спеціальним технічним вимогам. Такі машини треба активно шукати поза межами області, але особливого бажання це робити поки що він та перевіряльники не побачили. 

"Зараз ми майже на межі, не хочеться казати про те, що це екологічна катастрофа, але наближена до цього. Бо я знаю, що є населені пункти тут поряд... Ось наслідки того, що ви не змогли впоратися з цією історією", - зазначив О. Синєгубов. 

Він додав, що за фактом неналежної утилізації біомаси відкрито три кримінальних провадження.

"Буде надана оцінка правоохоронними органами дій кожного тут, в тому числі присутніх осіб. І щоб не було нових кримінальних проваджень, уже розробляються і є заявки від місцевих мешканців про те, щоб оцінити шкоду навколишньому середовищу, в тому числі землям сільськогосподарського призначення, шляхом ось такого способу утилізації птиці..." - повідомив очільник ОДА. 

Тому перше, що він зробив, так це дав вказівку керівнику птахоферми у найближчий час розробити план утилізації і вивезення звідси загиблої птиці. Якщо ж такого не буде - будуть наслідки в правовому полі, які  точно не сподобаються.

Наприкінці свого візиту Олег Синєгубов підсумував, що побачив, а побачив він не щось інше як легковажність підприємців і (не дай Бог, але імовірно) зародження величезної біди, яку він назвав "надзвичайною ситуацією місцевого рівня". Поки місцевого, а далі - як вітер повіє. 

 

Читайте також: Не інфекція. Оприлюднено попередні результати масової загибелі курей на птахофабриці «Росія»

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Ритуальні маски та опудало риби-їжака. У Кременчуцькому музеї знайомлять з Ефіопією та Індонезією. ФОТО 129 0
Дартс, кавери і майстер-клас: кременчуцькі бібліотекарі вражали колег з усієї України. ФОТОрепортаж 567 0
У Кременчуцькому музеї показали 30-річні досягнення місцевих спортсменів. ФОТОрепортаж 1040 0