Новини з 1996 року

Надмірне використання зубної пасти негативно впливає на стан зубів

pplus 11 лютого 2019 06:55 236 0

Як відомо, надлишок засобу гігієни може призвести навіть до карієсу.

Експерти американського Центру з контролю й профілактики захворювань стверджують, що багато маленьких дітей використовують дуже багато зубної пасти при чищенні зубів. А це наражає їх на небезпеку підвищеного ризику розвитку карієсу, як і відсутність пасти зовсім.

Дослідження вчених

Спостереження показали, що 40% дітей наносять на зубну щітку дуже багато зубної пасти, хоча експерти рекомендують, щоб там була кулька пасти розміром з маленьку горошинку. Спостереження дослідників здійснювалися більш ніж за 5000 дітей і підлітків у віці від 3 до 15 років.

Сьогодні стоматологи рекомендують усім людям активно вживати воду, збагачену фтором, а дітям старше двох років необхідно двічі на день чистити зуби пастою, що також містить фтор. Але дуже важливо стежити за кількістю цієї пасти. Малюкам до трьох років потрібен мінімальний об'єм пасти розміром із рисове зерно. Дітям у віці від трьох до 6 років можна задовольнятися кількістю пасти розміром з горошинку. Фтор дає значні переваги, але його необхідно використовувати розумно. Крім того, дитячі зубні пасти сьогодні дуже приємні на смак, що збільшує спокусу дитини видавити більше пасти на зубну щітку. Саме тому батьки повинні стежити за чищенням зубів маленьких дітей.

Але чим небезпечний надлишок зубної пасти?

Він формує на зубах плями або смужки, відомі під назвою флюороз зубів (надмірна концентрація фтору). В екстремальних випадках цей мінерал може навіть роз'їдати зуби, хоча традиційно флюороз протікає не так важко і його можуть помітити тільки досвідчені дантисти. Це захворювання призводить до утворення дірочок у зубах, тобто карієсу.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись