Новини з 1996 року

Надмірне тримання під вартою. Європейський суд про бездоказові кременчуцькі обвинувачення у злочині

Валерія Макряшина 17 квітня 2019 12:10 1073 0

Європейський суд з прав людини в Страсбурзі зобов'язав Україну виплатити матеріальну компенсацію в розмірі 1,8 тисячі євро Ігорю Пасічному, який є одним із підозрюваних у справі про вбивство колишнього мера Кременчука Олега Бабаєва та судді Автозаводського районного суду Кременчука Олександра Лободенка. За версією слідства, саме Пасічний стріляв у загиблих.

Про це повідомляє видання "Факти"Ігоря Пасічного та ще трьох підозрюваних у гучних злочинах, серед яких і директор телекомпанії "ВІЗИТ" Олександр Мельник, правоохоронці затримали у вересні 2014 року, втім з тих пір їм ніяк не можуть пред'явити звинувачення чи то знайти якісь факти й докази, що підтверджували б їх вину. 

Тому судді в Страсбурзі прийшли до висновку, що така надмірна тривалість кримінального провадження порушує п. 3 ст. 5 і ст. 6 Європейської конвенції про захист прав людини та основних свобод, у якій сказано, що «кожен, кого заарештовано або взято під варту... має право на судовий розгляд протягом розумного строку або звільнення під час провадження. Таке звільнення може бути обумовлене гарантіями явки в суд...»

Згідно з їх рішенням, усі податкові витрати, пов'язані з отриманням матеріальної компенсації, лягають на Україну.

За словами харківського правозахисника, який представляв інтереси Ігоря Пасічного, Андрія Кристенка, за іншими фігурантами справи, які до цього часу знаходяться в СІЗО, Європейський суд теж прийняв скарги до розгляду - в кожного вони різні. 

Схоже, що крапка в цій історії буде поставлена ​​ще не скоро. Втім нагадаємо, що достатніх доказів вини обвинувачуваних слідству за кілька років зібрати не вдалося й таким чином підстав для винесення вироку недостатньо.

І про це теж пишуть у "Фактах", де згадуються також інші версії, зокрема, та, що, можливо, пов'язана із заступником голови Полтавської облради, бізнесменом Холодом.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 1003 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 1859 0
Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 861 0