Новини з 1996 року

Надмірне судочинство й таке ж тримання під вартою. ЄСПЛ у Страсбурзі про суди над кременчужанами

Олександр Курилов 11 квітня 2019 15:00 320 0

Європейський суд з прав людини в Страсбурзі виніс перше рішення щодо кременчужан, яких раніше міліція, а тепер поліція обвинувачує в причетності до скоєння злочину проти колишнього міського голови Кременчука Бабаєва.

Сайт ЄСПЛ повідомляє, що прийнято перше рішення відносно затриманого Пасічного й відповідне оголошення про це звучить так:

«Ігор Миколайович Pasichnyy 24/01/1974 (дата народження), Кристенко Андрій Анатолійович, Харків (захисник).

Дата затримання 02/09/2014. Суть справи – очікування прийняття рішення суду більше 4 років і 5 місяців. Перший рівень юрисдикції - надмірна тривалість кримінального судочинства".

Саме рішення  Європейського суду в Україну доставлять поштою й «Програма плюс» його оприлюднить обов’язково.  

Щодо змісту самого рішення, то в таких судових справах завжди йдеться про виплату компенсацій і зрозуміло, що в Європейському суді з прав людини заявлять про  неможливість тримання людини під вартою протягом більше 4 з половиною років.

А саме ці неможливі речі сьогодні й відбуваються у суддівстві на Полтавщині.

Як відомо, 2  вересня 2014 р. міліція повідомила про затримання чотирьох підозрюваних у скоєнні вбивства мера Бабаєва та судді Лободенка. Серед затриманих – керівник кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександр Мельник.

Розгляд обвинувачення в суді розпочато у 2015 році. Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись