Новини з 1996 року

Надія помирає останньою, або Як живуть понад 200 тварин у кременчуцькому притулку? ФОТОрепортаж

Валерія Макряшина 21 травня 2020 15:50 3051 0

Вы смотрели бездомной собаке в глаза?
Вы когда-нибудь видели столько печали?
Две дорожки от глаз "протоптала" слеза.
Сколько боли, несчастья у ней за плечами.
Разве Вас не учили: "Мы в ответе за тех..."
Или, может, Вы просто про это забыли,
Когда Вам надоело и после утех,
Вы за ней двери дома закрыли?
А она до сих пор верит людям и ждет,
Хоть сомненья давно её гложут,
Что хозяин (какой бы он ни был) - ПРИДЁТ!
И на голову руку положит...

Яка загальна кількість безпритульних тварин — котів і собак - на вулицях Кременчука, підрахувати дуже складно. І, на жаль, з кожним роком безпорадних тварин стає куди більше, карантин не став винятком. Багато господарів собак і котів, яких, звісно, дуже складно назвати добросовісними, у  карантин просто позбулися своїх чотирилапих, вигнавши їх на вулицю...

Ставлення кременчужан до тварин різне: хтось трохи підгодовує побитого життям пса, який кульгає на одну лапку, хтось намагається знайти для бродячої тварини доброго господаря, а хтось щоранку "пригощає" собаку добрячим стусаном, і дуже боляче тварині отримувати такий від свого господаря.

А про такі випадки, на жаль, всі чули й не раз.

У Кременчуці проблему безпритульних тварин вирішують шляхом відлову та відправлення їх у тимчасовий притулок — КП "Спецсервіс-Кременчук", де вони знаходяться до повного одужання і реабілітації. У той час, коли котики та собаки знаходяться в притулку на лікуванні, будь-кому адекватному можна прийти і забрати їх. 

Але більшість тварин живуть на підприємстві роками. Деякі собаки доживають тут останні дні...

Біля входу на комунальне підприємство "Спецсервіс-Кременчук" нас зустрічає маленька, але досить енергійна та кмітлива такса — чорненька собака, яка ну дуже схожа на представницю мисливської породи. 

Начальник служби тимчасового утримання тварин КП "Спецсервіс-Кременчук" Марина Кожушко називає цього малюка своєрідним "заступником завгоспа", бо завжди все перевіряє та контролює. На момент зустрічі працівники підприємства тільки отримали м'ясо для тварин, такса була поряд — як завжди, все контролювала.

Потрапила ця собака у притулок не так давно, але, попри активність і хороше ставлення працівників підприємства до неї (і, звісно, смачний обід), вона продовжує сумувати і чекати люблячого господаря.

 


І таких тварин в притулку, які сумують, чекають, хочуть сподобатися кожному, хто завітав до них у гості, дуже і дуже багато. І це сумно, бо, завітавши сюди вперше, важко стримати емоції і сльози. 


 

На сьогодні на комунальному підприємстві "Спецсервіс-Кременчук" знаходиться рекордна кількість тварин — більше 150 собак і майже 60 котів. Вольєри переповнені. 

Як зазначає Марина Кожушко, площа території притулку не розрахована на таку кількість, але вони не можуть відмовити хворим чотирилапим, які потребують допомоги. 

Також Марина Кожушка розповіла, що притулок, тільки-но розпочався карантин, отримував дуже багато дзвінків від господарів, які хочуть позбутися свого собаки. 

Такі правила, що в притулок не приймають домашніх тварин, які просто стали комусь не потрібними з різних причин. Втім сюди вони таки потрапляють, але вже прямо з вулиці, бо 90% тих кременчужан, хто звертався у Спецсервіс і чув відмову, відправляли свого пса на вулицю.

Такою, напевно, є і ця маленька собачка з очима-гудзиками (на головному фото, чорненька) — вона новенька. У притулку впевненні, що вона точно була домашною. Цю красуню, яка залюбки складе компанію на дивані, поки ніяк не назвали. На підприємстві дуже сподіваються, що кличку їй дасть майбутній власник. 

Поряд із чорненькою ще одна, можливо, загублена кимось собака із мультяшною зовнішністю. Її, як і чорненьку, забрали у притулок з вулиці на стерилізацію. У Спецсервісі дуже хочуть, щоб цих двох красенів після операції якомога скоріше забрали додому.

 


До речі, про стерилізацію.

З 2017 року операцію проводять на базі комунального підприємства. Не так давно у Спецсервісі почали стерилізувати домашніх тварин за соціальними цінами, тобто сама операція безкоштовна — господар платить лише за медикаменти, наркоз тощо. Від ваги тварини залежить кількість наркозу, який потрібен для стерилізації і, відповідно, від його кількості залежить ціна самої послуги.  


 

Проходячи повз вольєри, наш погляд привернув старий, великий і спокійний пес, який, як потім розповіла Марина Кожушко, потрапив у притулок з Першого Занасипу два місяці тому. Він також був домашній, можливо, загубився.

Саме так намагаються думати працівники комунального підприємства, бо дуже боляче усвідомлювати, що хтось так просто викинув тварину на вулицю, де вона потрапила під авто чи поранилася. Таких собак на підприємстві вистачає. До речі, пам'ятаєте Білку, яка не могла самостійно ходити? Сьогодні вона бігає так, що в кадр її важко зловити.

Наразі на підприємстві лише один пес-візочник — Лакі. І, попри ваду, він ідеальний і гідний родини, справжньої турботи та любові. 

Є на підприємстві свій Старичок — пес абсолютно сліпий, але був домашнім, бо в притулок потрапив із нашийником, який досі з ним. Його вада не є проблемою, бо в нього дуже добре розвинені інші риси. Старичок відчуває енергетику людей, добре чує, у нього досить гостро розвинений нюх. 

Нещодавно в притулок потрапив новенький, який, мабуть, мав господаря. Можливо, загубився. У нього всі звички домашнього пса. 

 

 

Як ми згадували раніше, не тільки собаки, а й коти в притулку чекають люблячу родину. Їх близько 60 і майже всі вони хворі. Після лікування більшість з них повертаються на вулиці, хоча, звісно, ніхто з працівників КП не хоче їх відпускати. 

Ось, наприклад, погляньте на цього прекрасного Зайчика. Цьому котику близько двох років і весь цей час у нього не було власного будинку та родини. Його у притулку називають старожилом, люблять та годують. Але найбільше він любить, коли до нього приходять гості. Він дуже вірить, що комусь сподобається і його заберуть із клітки та понесуть у теплих обіймах додому...

Часу не вистачить, щоб перерахувати всіх тварин, які прагнуть домашнього тепла, які просто хочуть додому, гуляти зі своїм господарем і приносити йому палицю для ігор. Щоб це зрозуміти, треба просто приїхати у притулок і на власні очі все побачити. 

 


Безпритульні тварини – це результат, а не джерело проблеми...


 

КП "Спецсервіс-Кременчук" знаходиться за адресою: вулиця Горького, 48/75.

Черговий телефон - 067 203 21 97.

Телефон Марини Кожушко - 098 779 54 42.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 961 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 1796 0
Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 825 0