Новини з 1996 року

На вірність, на щастя, на згоду: кременчужани поринули в атмосферу українського весілля. ФОТО

Іона Харченко 05 вересня 2019 11:40 1882 0

Учора, 4 вересня, в Кременчуці, біля відділу абонементу ЦМБ, відбулося колоритне фольклорно-етнографічне дійство – українське весілля «На вірність, на щастя, на згоду».

 

 

Весільний настрій створювали творчі колективи Гориславського сільського будинку культури. В ролях наречених виступили учасники театру «Ліберті».  

 

 

Атмосферу святу створювали троїсті музики, які запросили людей на торжество народного танцю. Так, кременчужани та гості міста змогли пригадати в запальному танці та в народних піснях, як уміли веселитися наші дідусі й бабусі.

 

 

Також відвідувачі заходу дізналися та пригадали багато цікавих звичаїв і традицій українського весілля – від обряду вдягання нареченої до обряду її покривання, що символізував перехід із дівочого життя в заміжнє.

 

 

Усе розпочалося з хати нареченої, куди прийшли наречений із весільним «поїздом». Тут їм поставили браму, відбувалися торги з решетом, пришивали на шапку квітку, а брат нареченої «продавав» свою сестру. І тільки після цього нареченого допустили до молодої і він підняв її вуаль.

 

 

Далі вони стали на весільний рушник. Було і вінчання, і благословення батьків, і дарування, і знімання фати.

 

 

Завершилося свято, так би мовити, «на коня». Це старий вислів, який на весіллі означав, якщо ти п’єш останню чарку, отримуєш медового випеченого коника. І це був знак того, що на цьому весілля завершилося.

 

 

Дуже складно за годину-півтори показати все весілля, всю цю обрядовість, яка відбувалася насправді впродовж трьох-чотирьох днів. Але творчим колективам і кременчуцьким бібліотекарям це вдалося зробити. Тож спроба не була марною. Адже кременчужани та гості міста змогли доторкнутися до минувшини.

 

 

А ще весільна тема була яскраво представлена у книжковій виставці та фотозоні з весільними світлинами з різних років і районів: Лохвицького, Світловодського, Онуфріївського, Кременчуцького.

 

 

Гості такого традиційного свята побачили і весільний віночок початку XX століття, а ще головні убори, які вдягали на весіллі.

 

 

Звідки з’явилася ідея провести в Кременчуці таке традиційне українське весілля? У бібліотеці був оголошений конкурс «Від джерел народних». Кожен бібліотекар обирав собі тему. Тож цей захід проводився в рамках загальносистемного конкурсу професійної майстерності щодо формування національної ідентичності.

 

 

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 508 0
Кременчужанам нагадали про подвиг ветеранів, які боролися за наше місто проти нацистів. ФОТОрепортаж 1246 0
Фестиваль краси та грації: кременчуцька виставка-ярмарок зібрала тисячі відвідувачів. ФОТО 940 0