Новини з 1996 року

На відкритті джазового фестивалю кременчужани насолодилися музикою Стаса Легенди. ФОТО

Іона Харченко 12 квітня 2019 11:45 397 0

Вчора, 11 квітня, в малому залі Міського Палацу культури Кременчука розпочався VII Міжнародний джазовий фестиваль «Tёmkin jazz». Відкрився захід концертом Стаса Легенди – піаніста, композитора, аранжувальника.

Чоловік починав грати на музичному інструменті, коли був ще школярем. Він пропускав заняття в музичній школі, бо в цей час знаходив якісь магнітофонні записи і слухав рок. Та не тільки слухав, а й сам підбирав на фортепіано будь-яку мелодію з цих записів. Це було дуже складно, бо йому доводилося вести басову партію, однією рукою брати якісь акорди.

 

 

«Знаєте, як говорять, якщо у вас ліва рука не знає, що робить права, можливо, ви піаніст», – пожартував один з організаторів фестивалю Ігор Лещенко, розповідаючи історію Стаса Легенди.

І вже в цьому віці музикант, сам того не підозрюючи, інтуїтивно опановував мистецтво імпровізації й аранжування.   

 

 

Після цього життя завело Стаса Легенду до Москви. Там він пропрацював досить багато, зокрема з таким відомим композитором як Володимир Мигулін. Також у Москві Стас закінчив школу одного з найкращих джазових піаністів Ігоря Бриля.

Повернувшись до Кременчука, цей музикант із піаніста підійшов ближче до людини-творця – людини, яка творить музику, мистецтво.

 

 

Вчора кременчужани почули прем’єру авторської програми музиканта. Мелодії, які виконував піаніст, перепліталися між собою: мелодійні та ніжні змінювалися енергійними та драйвовими.

Якщо заплющити очі чи відволіктися, то здається, що грають декілька піаністів. Настільки гра Стаса Легенди професійна.

 

 

Музика Стаса Легенди подобається і тому, хто любить джаз, і тому, хто не знає взагалі, що це таке. Він не набридає ніколи. Його емоційна манера виконання не залишає байдужим нікого – ні романтиків, ні скептиків, ні людей, які просто драйвують від життя.

«І він сам драйвує, сам любить життя. Єдине, що є в його житті, – це музика. Те, чому він ніколи не зраджував, і те, що він бачить у будь-якому явищі», – сказала організатор Наталія Лещенко.  

 

 

На заході музикант також зіграв і мелодію з джазового фільму «Легенда про піаніста», яким кременчужани насолодилися після концерту. У фільмі йдеться про геніального піаніста, який народився і все життя прожив на кораблі, де він прославився грою на роялі. Він так ні разу й не зійшов на берег. Загадковим чином навчившись грати на роялі, хлопчик став справжнім віртуозом і розважав публіку, граючи в ресторанному оркестрі.

 

 

Містяни, які відвідали відкриття джазового фестивалю, отримали велике задоволення та наситилися чудовими емоціями.

Нагадаємо, сьогодні, 12 квітня, о 18:30, у великому залі Міського Палацу культури відбудеться гала-концерт Міжнародного джазового фестивалю «Tёmkin jazz».

 

 

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

«Бумеру - 15 років»: у Кременчуці відбувся ювілейний концерт репера Серьоги. ФОТО 196 0
Концерт «Дизель шоу» в Кременчуці зібрав аншлаг. ФОТО 366 0
"Доки світло не згасне назавжди": Макс Кідрук у Кременчуці презентував новий роман 607 0