Новини з 1996 року

На території Полтавської обласної лікарні хочуть побудувати 9-поверховий корпус за 1 млрд грн. ФОТО

Валерія Макряшина 20 травня 2019 09:40 929 0

Полтава в пошуках мільярда гривень на будівництво сучасного корпусу невідкладних станів з гелікоптерним майданчиком для обласної лікарні 

У Полтаві закінчують підготовку до будівництва корпусу невідкладних станів для Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М. Скліфосовського. Наразі відповідний проект проходить державну експертизу.

Орієнтовна вартість робіт складатиме 982,7 млн грн. Про це виданню «Полтавщина» повідомив директор Департаменту будівництва, МіА та ЖКГ Полтавської ОДА Тимофій Голбан.

Нагадаємо, про плани щодо будівництва сучасного корпусу для пацієнтів, які потребують невідкладної допомоги, стало відомо в березні минулого року.

За півроку до цього Департамент будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської ОДА замовив розроблення проектно-кошторисної документації такої будівлі. Відповідний тендер на 5,7 млн грн виграло ПП «Укрсервіспроект». Наразі проектант отримав майже всю суму за договором.

За задумом, корпус невідкладних станів матиме дев’ять поверхів і загальну площу 10 тис. м². На його даху розташовуватиметься гелікоптерний майданчик. Будівлю планують з’єднати з хірургічним корпусом Полтавської обласної клінічної лікарні.

Кожен поверх матиме своє окреме призначення, зокрема:

0 поверх (підвал) — приміщення для встановлення дизель-генератора, архівного підрозділу, технічних приміщень;

1 поверх — приймально-діагностичне відділення з блоком анестезіології та інтенсивної терапії на 6 ліжок;

2 поверх — відділення гострого інсульту на 15 ліжок з операційним блоком і відділення анестезіології та інтенсивної терапії нейрохірургічного профілю на 11 ліжок;

3 поверх — ортопедо-травматологічне відділення з 2 операційними на 30 ліжок;

4 поверх — неврологічне відділення на 30 ліжок та лабораторний блок;

5 поверх — гематологічне відділення на 30 ліжок з боксованими палатами для проведення високодозової хіміотерапії;

6 поверх — відділення кардіохірургії на 15 ліжок з блоком анестезіології та інтенсивної терапії на 6 ліжок і операційним блоком;

7 поверх — відділення анестезіології та інтенсивної терапії на 15 ліжок з блоком екстракорпоральних методів дезінтоксикації;

8 поверх — регіональний телемедичний консультаційний центр;

9 поверх — технічний поверх;

дах — гелікоптерний майданчик.

На двох перших поверхах планують розмістити кабінети ЕКГ, УЗД, ендоскопії, рентгену, КТ, ангіографії, МРТ та лабораторний блок. Також проектант має передбачити наявність інфекційного боксу для пацієнтів із підозрою на інфекційне захворювання.

На третьому поверсі хочуть влаштувати приміщення для хворих після високотехнологічних довготривалих операцій, проведених у гінекологічному, проктологічному, ЛОР відділеннях, а також для тяжких хворих центру нефрології та діалізу, які при погіршенні стану також потребують інтенсивних методів лікування.

Четвертий поверх планують застосувати для лікування хворих з розсіяним склерозом, екстрапірамідними захворюваннями, з віддаленими наслідками черепно-мозкових травм та порушень мозкового кровообігу тощо.

За планом, у палатах на п’ятому поверсі перебуватиме не більше 2-3 хворих. У гематологічному відділенні буде 2 асептичних бокси для хворих з мієло- та імунодепресіями з системою централізованого кондиціонування та вентиляції повітря. Ще 3 палати віддадуть під інтенсивну терапію для хворих з ускладненим перебігом захворювання. Кожна з таких палат та боксів матиме туалетні кімнати та душові. Також передбачено процедурний кабінет, кабінет для переливання крові та введення хіміопрепаратів, а також приміщення для огляду та консультації амбулаторних пацієнтів після проведеної хіміотерапії тощо.

У відділенні кардіохірургії на шостому поверсі планують лікувати захворювання серцево-судинної системи: вроджені та набуті вади серця, пухлини серця, аритмія серця тощо.

Очікується, що робота нового корпусу сконцентрується на сьомому поверсі — у блоці інтенсивної терапії.

Там надаватимуть допомогу пацієнтам з пухлинами, інфарктами, інсультами, нирковою чи дихальною недостатністю тощо. Також там відкриють й опікове відділення, де планують надавати якісну медичну допомогу травмованим хворим з ураженням шкірних покривів: опіками, відмороженнями, дефектами шкіри різного походження.

На восьмому поверсі координуватимуть роботу телемедичних консультаційних центрів регіону. Там прийматимуть виклики на консультацію, обиратимуть консультанта серед лікувальних установ області, контролюватимуть надання та отримання висновків від консультантів, аналізуватимуть ефективність діяльності з телеконсультування тощо.

 

 

Гелікоптерний майданчик на даху буде призначений для доставлення важких хворих з опіками, політравмами, складною хірургічною патологією з міст та районів області, а також для подальшого транспортування хворих у лікувальні заклади ІV рівня. Це науково-дослідні інститути, республіканські центри тощо.

За словами Тимофія Голбана, проект будівництва вже готовий і зараз проходить експертизу. Приблизна вартість будівництва складатиме 982,7 млн грн. На таку суму бюджет області не розрахований, тому для пошуку фінансування проект подаватимуть на всі можливі конкурси.

Один з таких — претендування на фінансування від Державного фонду регіонального розвитку. Картку проекту минулого року зареєстрували у ДФРР і чекають затвердження. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1386 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2377 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 3000 0