Новини з 1996 року

На щастя, на долю. У Міській художній галереї відбулося урочисте відкриття виставки Ніни Касевич. ФОТО

Валерія Макряшина 15 серпня 2017 12:02 890 0

Учора, 14 серпня, в Кременчуцькій міській художній галереї урочисто відкрилася виставка чудової майстрині Ніни Касевич.

 

 

 

 

Ці чудові роботи створила жінка, яка все своє життя присвятила медицині, - Ніна Касевич. Вона народилася у селі Соболівка Шполянського району (Черкаська область). Закінчивши школу на відмінно, вступила у I Київське медичне училище за спеціальністю фельдшер-акушер, це при тому, що конкурс був великий - 10 чоловік на одне місце. 

"Після закінчення училища я працювала в Казахстані фельдшером, потім познайомилася з майбутнім чоловіком і переїхала назад у Черкаси. А в 1959 році вже з чоловіком і донечкою ми всі переїхали у Кременчук. Тяжка доля спіткала мене. Мій чоловік працював шофером, часто возив вантаж у зону Чорнобильської АЕС. Через три роки після катастрофи чоловік захворів на рак і через півроку помер. У мене в самої була онкологія, я перенесла декілька операцій..." - розказує жінка

У Кременчуці Ніна Касевич працювала фельдшером на КРАЗі, потім старшою акушеркою пологового відділення, старшою операційною медичною сестрою хірургічного відділення 3 міської лікарні. У 1972 році перейшла працювати викладачем сестринської справи і загального догляду за хворими в міське медичне училище. У 1988 році закінчила біофак Полтавського педагогічного інституту. Враховуючи брак підручників, жінка почала писати їх сама. 

 

 

У 2012 році Ніні Касевич присвоїли звання "Заслужений працівник освіти України". У 2016 році вона брала участь у конкурсі вишиванок, організованому міськвиконкомом, і зайняла призове місце в номінації "Патріоти України". 

 

Заслуговує поваги те, що жінка у свій достатньо поважний вік вишиває без окулярів. 

 

Прийшли привітати Ніну Микитівну з відкриттям виставки друзі й колеги, які в прямому сенсі цілували їй руки. Прийшли діти, онуки та правнуки. Онука Анна подарувала бабусі та всім присутнім гостям справжній український танок.

 

 

"Вишивка - моє захоплення, це поклик душі, віддушина. Я взяла голку в руки ще в 1947 році. Моя покійна бабуся навчила мене вишивати хрестиком. До речі, її роботи я зберігаю і досі. В радянські часи вишивка не пропагувалася. Перша моя картина теж тут, вона має назву "Діти ховаються від грози". За увесь період вишивання я подарувала більше 60 своїх робіт лікарняним закладам,  храмам, навчальним закладам, рідним, навіть надсилала в Адміністрацію Президента. Картини я не продаю, я їх дарую", - каже Ніна Микитівна.

 

 

Персональну виставку робіт Ніни Касевич можна побачити у Кременчуцькій міській художній галереї.

Адреса:  Кременчук, вул. Коцюбинського, 4.

Виставка працюватиме з 14 серпня по 9 вересня. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись