Новини з 1996 року

На ринку Полтавщини виявили небезпечні іграшки

Іона Харченко 01 грудня 2019 12:35 269 0

Напередодні Нового року та Різдва традиційно розкуповують рекордну кількість дитячих іграшок.

Втім далеко не всі іграшки, якими щедро рясніють полиці крамниць, є  безпечними. Безневинний на перший погляд подарунок може викликати в дітей алергію, спровокувати нудоту, подразнення слизових оболонок дихальних шляхів або навіть згодом призвести до захворювань шкіри, бронхіальної астми чи розладів нервової системи.

Потенційна небезпека та низька якість іграшок, представлених на ринку, – вражає.

Під час проведення планової перевірки характеристик продукції в розповсюджувача дитячих іграшок спеціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області виявлено іграшку для дітей Машина акумуляторна, на радіокеруванні; артикул: 9808-АА10 «DEFORM ROBOT» «SUPER POWER», виробник: SHANTOU JINXING PLASTICS CO. LTD; адреса виробника: INDUSTRIAL DISTRICT PENGFA RD, WAISHA SHANTOU, GUANDONG, CHINA, штриховий код – 6985863080854; найменування, адреса імпортера не зазначена, дата виробництва – липень 2018, що не відповідає вимогам технічних регламентів.

А саме: на продукції та пакуванні не зазначено найменування виробника та імпортера, зареєстроване комерційне найменування чи зареєстрована торговельна марка (знак для товарів і послуг) та їх контактна поштова адреса, відсутня інструкція та інформація  щодо безпечності, згідно з вимогами закону про порядок застосування мов, чим порушено вимоги ст. 1 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», п. 10, 11, 19, 20, 27, 38 ПКМУ від 21.02.2018 р. № 151 «Про затвердження Технічного регламенту безпечності іграшок».

У результаті прийнято рішення про відбір зразків цієї продукції для проведення експертизи (випробування) щодо якості та безпечності.

За результатами експертизи, проведеної ДП «Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів» (ДП «Укрметртестстандарт»), встановлено що за вмістом свинцю та кадмію зразок не відповідає вимогам, а саме: масова частка свинцю становить 172287 мг/кг при нормі не більше 1000 мг/кг; масова частка кадмію становить 13614 мг/кг при нормі не більше 100. Цим порушено вимоги ,зазначені в п.7 додатку № 1, додатку №2 Технічного регламенту обмеження використання деяких небезпечних речовин в електричному та електронному обладнанні, затвердженим постановою КМУ від 10.03.2017 року № 139.

Свинець та кадмій – це  важкі метали. Свинець спричиняє токсичну дію практично на всі органи та системи організму людини. Свинець є більш токсичним для дітей, ніж для дорослих, є кумулятивною отрутою і в малих дозах проявляє неспецифічну дію, що призводить до безсимптомного накопичення змін в органах і тканинах. Свинець належить до отрут з політропним механізмом дії, що проявляється специфічним токсичним впливом на органи кровотворення, ураженням центральної та периферичної нервової системи, ШКТ, серцево-судинної та імунної системи. Він має негативну дію на печінку, нирки, порушує обмінні процеси, зокрема синтез білка. Результати клінічних та епідеміологічних досліджень свідчать, що тривалий контакт зі сполуками свинцю призводить до зростання артеріального тиску та достовірно збільшує ризик виникнення артеріальної гіпертензії і серцево-судинної патології. Відомо, що хронічний вплив свинцю веде до ураження еластичного каркаса судин та розвитку розшарувань аорти та її аневризми, накопичення свинцю у стінках судин та еритроцитах веде до їх ламкості і зниження осмотичної резистентності.

Кадмій належить до токсикантів із високою здатністю акумулюватися в тканинах і органах. Відомо, що кадмій може значною мірою змінювати метаболізм і функції таких есенціальних елементів як цинк, залізо, мідь, марганець, кальцій, селен. Органами-мішенями при інтоксикації кадмієм є нирки, кістковий мозок, репродуктивна система, печінка, кістки та частково селезінка. Відомо, що важкі метали відкладаються у волоссі, нігтях і кістках.

На підставі протоколу випробувань та розробленого органом ринкового нагляду сценарного плану ймовірності виникнення ризику, що може становити дана продукція, встановлено високий рівень загрози для життя та здоров’я людини.

Відповідно до Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», до розповсюджувача даної продукції вжито обмежувальних (корегувальних) заходів, шляхом заборони надання продукції на ринку, з вимогою повернення всіх одиниць відповідної продукції, що перебуває в реалізації, виробнику/імпортеру, кожному в ланцюгу постачання та припинення будь-якого демонстрування, пропонування такої продукції споживачам (користувачам).

Тож, щоб не було неприємних сюрпризів, обираючи іграшку, насамперед слід керуватися такими критеріями:

1. Вона має бути без запаху, бодай навіть слабкого. Чим сильніший запах, тим більше виділяється летучих токсичних хімічних речовин.

2. Слід уникати пластмасових іграшок, покритих фарбою чи лаком. Мало того, що більшість фарб токсична, вони ще й можуть відшаровуватися та потрапляти на руки та в рот дитини. Іграшка не повинна «линяти», залишати сліди фарби на руках.

3. Не купуйте занадто «голосні» іграшки. Звучання брязкальця повинне бути ніжним, а не оглушливим. Інакше в малюка можуть виникнути проблеми зі слухом та вимовою.

4. Іграшка має бути максимально міцною, на ній не повинно бути скол, тріщин, зазубрин, зазорів, слідів клею. Особливо це стосується брязкалець, на яких не повинно бути паперових наклейок.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 190 0
Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 625 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 478 0