Новини з 1996 року

На Полтавщині зростає кількість захворювань кашлюком серед дітей

Андрій Михайленко 17 листопад 2016 11:34 1178 0

Обласні медики вказують на причину - відсутність вакцини.

За інформацією Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА, через відсутність вакцини в області росте захворюваність на кашлюк — за 10 місяців поточного року вже зареєстровано 80 випадків кашлюку, з них 78 — у дітей.

Крім того, за відсутності вакцини в Україні вже зафіксовано 4 випадки правцю.

Чи фігурують у даній статистиці кременчуцькі діти, нині достемено невідомо.

Крім того, в Департаменті пояснили причини госпіталізації дітей, котрих попередньо було вакциновано препаратом АКДП індійського походження з метою запобігання випадків дифтерії, кашлюку та правцю.

«Госпіталізація дітей після вакцинації була викликана пересторогою перш за все батьків, і відбувалася вона не одночасно, а сумарно за останній 21 день. Усі діти через 2-3 дні були виписані цілком у задовільному стані», — йдеться у листі Департаменту ОЗ Полтавської ОДА.

Про це повідомляє інтернет-видання "Полтавщина".

Вакцина АКДП виробництва СЕРУМ Інститут Індії ПВТ ЛТД перекваліфікована Всесвітньою організацією охорони здоров’я, тобто відповідає всім світовим вимогам виробництва вакцини.

Крім того, Департамент уточнив інформацію зі свого попереднього прес-релізу. Речення «В інструкції по застосуванню АКДП допустимі місцеві (тимчасовий набряк, чутливість і почервоніння у місці введення) та загальні (підвищення температури тіла, збудження, фебрильні судоми з частотою один випадок на 12500 введених доз) реакції» слід розуміти так, що саме фебрильні судоми допускаються з частотою 1/12500, а не усі загальні реакції. Так, в інструкції до індійської вакцини АКДП зазначено: «фебрильні судоми відмічались з частотою один випадок на 12500 введених доз».

Як наголосив Департамент, у Полтавській області з початку вакцинації дітей індійською вакциною АКДП не було зафіксовано жодного випадку фебрильних судом. Усього цією вакциною було щеплено понад 7 тисяч дітей.

Також Департамент охорони здоров’я пояснив, чим відрізняється саме ця вакцина від тих, якими прищеплювали раніше, та чому на них було менше реакцій.

«Усі реакції, що виникають у дітей після щеплення, обумовлені наявністю цільноклітинного кашлюкового компоненту у складі вакцини. Чим більше антигенний вміст імунобіологічного препарату, тим більша зворотна реакція організму при формуванні імунітету.

Ацелюлярні вакцини („Пентаксим“, „Інфанрікс“), якими щеплювали дітей протягом останніх 10 років, більш ослаблені і післявакцинальні реакції відбувалися рідше.

Крім того, за останні 2 роки утворилася велика прогалина в охопленні вакцинацією дітей проти дифтерії, кашлюку та правцю через значний дефіцит вакцини, тому при масовій вакцинації, як зараз, коли одночасно щеплюються тисячі діток, звичайно, післявакцинальні реакції більш помітні», — йдеться у листі.

 

 

 

 

Теги: Медицина КременчукаЖиття Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Видри, кролики, качки, голуби... У Кременчуці провели виставку тварин. ФОТОрепортаж 204 0
У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 331 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 285 0