Новини з 1996 року

На Полтавщині закон читають по-різному, або Як зробити так, щоб нетверезі водії уникли покарання

Артем Кузьменко 01 жовтня 2020 16:00 305 0

Кременчуцьким водіям, яких часто затримують патрульні, вигідніше «гасати» п’яними в Горішніх Плавнях – там не штрафують.

Суддівський склад Комсомольського міського суду перестав карати водіїв, які керують авто в стані сп’яніння, оскільки поліцейські вказують у протоколах ст. 130 КУпАП. Позиція суддів – «керування ТЗ в стані сп’яніння – це кримінальний проступок, якщо він стався після першого липня».

Мова йде про ст. 286-1 КК України, яка була чинною два дні, а потім знову стала ст. 130 КУпАП. Нагадаємо, що першого липня набув чинності Закон України №3314 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень", який буквально переніс статтю з КУпАП до ККУ і збільшив розмір мінімального штрафу з 10 200 до 17 000 гривень. Другого липня президент України Володимир Зеленський підписав постанову про скасування закону, і третього липня статтю перенесли назад до КУпАП.

Троє суддів «проаналізували» і тепер дотримуються думки, що хоч президент і скасував Закон, стаття досі існує. Представників Феміди не бентежить те, що третього липня офіційне видання «Голос України» опублікувало Закон №720-IX, який виключає ст. 286-1 з Кримінального Кодексу і повертає колишню редакцію ст. 130 Кодексу про адмінпорушення.

Ось, наприклад, у своїх постановах (№1, №2, №3) за 28 вересня один із суддів вказує, що визнає Закон №720-IX чинним, але за винятком положень Закону №2617-VIII, КК, КУпАП і КПК. «Такі зміни суперечать чинному на той час Закону України №619-ІХ від 19.05.2020 року, відповідно до якого зміни до законодавства України про кримінальну відповідальність можуть вноситися виключно законами про внесення змін до цього Кодексу та/або до кримінального процесуального законодавства України, та/або до законодавства України про адміністративні правопорушення». Таким чином, суддя відправляв матеріали до різних прокуратур, щоб прокурори вносили відомості до Єдиного реєстру судових розслідувань і справи розглядали як кримінальні проступки.

Ще 3 вересня він у своїй постанові покарав водія за порушення ст. 130 КУпАП на 10 200 гривень, оскільки правопорушення водій вчинив до 1 липня.

Але наш судовий механізм, на жаль, не досконалий. Тим більше тоді, коли кілька людей починають йти проти загальноприйнятої системи. Головуюча суддя 21 серпня у своїй постанові не вказувала жодні Закони, не казала, що проводила аналіз КК, КПК у КУпАП. Вона навіть не відправила матеріали до прокуратури, просто закрила розгляд справи у зв’язку зі скасуванням акта, який встановлює адмінвідповідальність.

Що стосується ще одного судді, то він також встиг відписати силу-силенну постанов, знову ж таки, дотримуючись колективної думки. В одній із них він також вказав про невідповідність Законів, КК, КПК і КУпАП і відправив матеріали до прокуратури.


Для довідки: навіть ч. 1 ст. 130 КУпАП коштує для п’яного водія 10 200 гривень на користь держави, тобто менше сотні таких водіїв – це вже мільйон в бюджет України.


Варто зазначити, що в кременчуцьких судах продовжують карати водіїв за ст. 130 КУпАП. Ось, наприклад, у «свіженькій» постанові Івана Хіневича від 28 вересня кременчужанин, який нетверезим сів за кермо мопеда, отримав покарання.

Взяти будь-який районний суд області, наприклад Хорольський, – в постанові від 24 вересня за порушення ч. 1 ст. 130 КУпАП чоловік за кермом ВАЗ-21051 також має сплатити 10 200 гривень штрафу.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1007 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2007 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2624 0