Новини з 1996 року

На Полтавщині з літака розкидатимуть вакцину проти сказу диких тварин

Іона Харченко 15 вересня 2019 12:00 178 0

Із жовтня у Полтавській області літаком почнуть розкидати в лісах приманки з вакциною від сказу. Призначені вони для м'ясоїдних диких тварин: лисиць, єнотоподібний собак, диких кабанів, вовків тощо.

Коробки з вакциною повантажать до літака в спеціально запрограмовану машину. У повітрі машина почне викидати кубики. Про це повідомляє Полтавське Телебачення.

«Це приманка, яка привабить тварину. Вона зі смаком. А всередині розміщений полістироловий блістер з вакциною», – сказав начальник Головного управління Держпродспоживслужби області Геннадій Пікуль.

Якщо тварина була здорова – в неї має з'явитися імунітет до сказу. Якщо в її організмі вже був вірус – симптоми проявляться швидше, та тварина все одно помре.

«Вакцина безпечна. Але без засобів захисту її чіпати та переміщати не варто, бо та лежить для диких м'ясоїдних тварин. Навіть якщо її не з'їдять, вона розкладеться», – повідомив Геннадій Пікуль.

В області кількість захворювань на сказ за рік зменшилась вдвічі: з двадцяти до десяти випадків. Таку кампанію «повітряних» вакцин на Полтавщині проводять з 2007 року. А от по всій території України імунізацію почали торік.

Основні прояви сказу: тварина не боїться людей, стає агресивною, має значне виділення слини. Смертельна хвороба передається людині.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Саксофон та мінівчені і мудреці: у Кременчуці пройшла виставка скульптора Олексія Леонова. ФОТОрепортаж 120 0
Освідчення в коханні у віршах: кременчуцька поетеса вперше презентувала свою книгу. ФОТОрепортаж 125 0
Жарти, сміх та купа незрозумілих термінів: кременчужан зацікавили книгою-головоломкою. ФОТОрепортаж 259 0