Новини з 1996 року

На Полтавщині йдуть бої за родовище нафти

Марина Баніт 29 березня 2017 10:47 1132 0

Як стало відомо, в Полтавській області ведуться бої за право видобутку газу та нафти у знайдених родовищах.

Державна служба Геології та надр України повідомляє про те, що

ТОВ «Ангро-інвест» поза аукціоном та через суд намагалося  отримати 4 спецдозволи на видобуток нафти та газу на 20 років. Підприємство «Ангро-інвест» в обхід дозвільної процедури хотіло отримати спецдозволи на геологічне вивчення з подальшим видобуванням нафти і газу в Полтавській області.

За повідомленням, Окружний адміністративний суд Києва прийняв рішення щодо цієї справи за відсутності уповноваженого представника Служби, без погодження Полтавською обласною радою, Мінприроди та Держпраці.

Окружний адміністративний суд міста Києва за головуючого судді Руслана Арсірія чинив перепони Державній службі геології та надр України в розгляді справи у відкритому судовому засіданні. Представника Служби  не допустили до зали судового засідання.

Суд не розглянув клопотання Держгеонадр щодо відкладення розгляду справи та залучення третіх осіб (Генеральної прокуратури України, Полтавської обласної ради, Державної служби України з питань праці, Міністерства екології та природних ресурсів України).

Держгеонадра підготувало апеляційне оскарження постанови Київського суду, так як отримання спеціальних дозволів суб’єктами господарювання можливо виключно законним способом, а саме через аукціон з продажу спецдозволів.  

Але завдяки втручанню прокуратури Полтавщини приватне товариство не отримало спецдозволи на розробку 4 родовищ поза аукціоном.

За апеляційною скаргою прокуратури Полтавської області Київський апеляційний адміністративний суд скасував постанову окружного адміністративного суду Києва в частині зобов’язання Державної служби геології та надр України видати ТОВ «Ангро Інвест» спеціальні дозволи на користування надрами без проведення аукціону з метою геологічного вивчення, в тому числі дослідно-промислової розробки 4 родовищ вуглеводнів, розташованих у межах Полтавської області, з подальшим видобуванням нафти і газу (промислова розробка нафти й газу).

Таким чином, прокуратура Полтавської області попередила незаконне надання нафтогазоносних надр приватній фірмі, зазначається у повідомленні.

      

Теги: Судові справи

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Дартс, кавери і майстер-клас: кременчуцькі бібліотекарі вражали колег з усієї України. ФОТОрепортаж 388 0
У Кременчуцькому музеї показали 30-річні досягнення місцевих спортсменів. ФОТОрепортаж 865 0
Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 3372 0